Ikona League of Legends Championship Series (LCS), Peter „Doublelift” Peng, oficjalnie ogłosił zakończenie swojej znakomitej kariery w profesjonalnych grach po ponad dekadzie dominacji na scenie rywalizacji. Znany gracz ADC, który rozpoczął swoją przygodę z CLG, a następnie przywdział koszulki TSM i Team Liquid, zakończył swoją karierę jako profesjonalny gracz w 100 Thieves.

Trwałe pożegnanie: Ostatni dzwonek Doublelift

W szczerym 14-minutowym wywiadzie opublikowanym 1 grudnia 2023 r. Doublelift ujawnił, że jego decyzja o przejściu na emeryturę tym razem jest trwała, podkreślając jego zaangażowanie w odejście od klawiatury i myszy na dobre. Ogłoszenie to jest następstwem jego powrotu do profesjonalnej gry w 2023 roku, powrotu motywowanego chęcią rywalizacji po przerwie spowodowanej rozczarowującym występem TSM w Mistrzostwach Świata League of Legends 2020.

Realia finansowe i zmieniający się krajobraz LCS

Doublelift przyznał, że poniósł finansowe wyrzeczenia podczas powrotu na profesjonalny tor, decydując się na obniżenie wynagrodzenia ze streamingu, aby ponownie wejść na scenę rywalizacji. Podkreślił jednak wyzwania ekonomiczne stojące przed LCS i e-sportem w ogóle, wyrażając obawy o zmniejszone wydatki drużyn wpływające na zdolność do wystawiania konkurencyjnych składów. Przewidywał, że klimat otaczający LCS w nadchodzącym roku będzie wymagał jeszcze większego poświęcenia, co sprawi, że kontynuowanie rywalizacji stanie się finansowo niewykonalne.

Koniec marzeń i niespełnione ambicje

Doświadczony gracz, który w swojej karierze zdobył wiele wyróżnień, w tym osiem zwycięstw w play-offach LCS i pięć tytułów w sezonie zasadniczym LCS, ubolewał nad niespełnionym marzeniem o zdobyciu prestiżowych mistrzostw świata. Doublelift podkreślił, że wraz z wycofywaniem się drużyn ze zobowiązań finansowych, szanse na zbudowanie składów zdolnych do rzucenia wyzwania na globalnej scenie maleją, przez co jego ostateczny cel staje się coraz bardziej odległą perspektywą.

Przejście do następnego rozdziału: Streaming i tworzenie treści

Gdy jego rozdział profesjonalnych gier dobiega końca, Doublelift ujawnił, że jego kolejnym przedsięwzięciem będzie streaming i tworzenie treści w pełnym wymiarze godzin. Podczas gdy pożegnał się ze światłem rywalizacji, społeczność pozostaje ciekawa, czy weteran pozostanie całkowicie z dala od profesjonalnej sceny e-sportowej.