Zaskakujących transferów ciąg dalszy. Tym razem znów przenosimy się do NLC, ponieważ Bifrost znalazło nowego junglera i wspierającego. Jednym jest najbardziej legendarny rosyjski zawodnik, a drugim początkujący i utalentowany Polak.

Wydawałoby się, że Diamondprox'a nikomu nie trzeba przedstawiać. Natomiast widziałem komentarze, że nowsi fani już nie zawsze go kojarzą. Także rosyjski jungler jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem z tego kraju. Swoją karierę zaczynał w legendarnym Moscow Five. Tam wygrał IEM Season 6 Kiev, IEM Season 6 World Championship, a także wiele innych turniejów. A już w 2012 roku M5 pojechało na Worldsy i zajęło 3-4 miejsce po pokonaniu po drodze Invictus Gaming. Potem zaś cały skład przejęło Gambit Gaming, a ekipę zobaczyliśmy w EU LCS. Tam Diamond i spółka zajęli drugie miejsce wiosną i trzecie latem, a na mistrzostwach świata dotarli do ćwierćfinału, dzięki zwycięstwom na Samsung Ozone w fazie grupowej.

Przez następne dwa lata Gambit dalej było topową drużyną w EU LCS, aczkolwiek nie dochodziło już tak daleko. A przez skład przewijali się tacy zawodnicy jak: Niq, Kubon, Cabochard czy FORG1VEN. W 2016 roku Diamondprox chciał spróbować swoich sił w Unicorns Of Love, jednak po dwóch kolejkach pojawiły się u niego problemy z wizą i po tym zaczął grać w LCL. Co ciekawe zgrało się to z przejściem Gambit do tamtejszej ligi, więc dalej reprezentował barwy tej formacji. W lidze ukraińsko-rosyjskiej wygrywał trzy razy, a w 2018 roku prawie awansował do głównej fazy mistrzostw świata. GMB przegrało 2-3 z Cloud9, a amerykański zespół później dotarł aż do ćwierćfinału. Po tym zaś Rosjanin już się nie na wygrywał, a latem 2021 roku wraz z FURIA Esports zajął ostatnie miejsce w lidze brazylijskiej.

Ostatnio forma Diamonprox'a nie była najlepsza, ale teraz znów zagra na europejskiej scenie, a dokładniej w Bifrost. Do aktualnych wicemistrzów NLC dołączył również Highway. Polskiego wspierającego możecie kojarzyć z gry w akademii devils.one oraz w piratesports. Ostatnie trzy splity zaś spędził w TT willhaben. Tam z każdym razem był w top4 drugiej klasy rozgrywkowej w Niemczech, więc osiągał dobre wyniki. Także bardzo dobrze będzie go zobaczyć w poważniejszym zespole i ciekawi mnie czy sobie poradzi. Pełny skład BFR na letni split prezentuje się tak:

  • TOP: 🇬🇧 Jordan „Shikari” Pointon
  • JNG: 🇷🇺 Danil „Diamondprox” Reshetnikov
  • MID: 🇳🇱 Mike „Furuy” Wils
  • ADC: 🇵🇱 Adrian „Odi11” Kruk
  • SUP: 🇵🇱 Jakub „Highway” Baranowski
  • 🇷🇺 Roman „D2K” Lanskoy (Trener)
  • 🇺🇦 Denis „Negativve” Golovin (Trener strategiczny)