Już dzisiaj wystartuje ostatni tydzień zmagań w ramach fazy zasadniczej League of Legends European Championship. Aż cztery formacje staną do walki o ostatnie miejsce premiowane awansem.

Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej kolejce, w ten weekend każda z drużyn rozegra aż trzy spotkania. Pięć z sześciu miejsc zapewniających grę w play-offach jest już zajęte. Do następnej fazy awansowały Rogue, Fnatic, MAD Lions, Misfits Gaming i G2 Esports. Cały czas jednak pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia rozstawienia i zwycięstwa w części zasadniczej. Największe szanse na to mają Łotry, które z jednym punktem przewagi nad Fnatic liderują w tabeli LEC.

O ostatni bilet do fazy pucharowej walczyć będą Astralis, EXCEL ESPORTS, SK Gaming oraz Team Vitality.  Bez szans jest już niestety żegnające się z LEC Schalke 04 Esports. Największe nadzieje na awans mają Nikolay „Zanzarah” Akatov i spółka. Z dorobkiem sześciu punktów, takim samym jak EXCEL, mają oni jednocześnie najłatwiejszych w teorii rywali do pokonania. Nie bez szans są również Oskar „Selfmade” Boderek i jego koledzy. Ekipa polskiego leśnika musi jednak na swojej drodze pokonać między innymi bardzo silne Rogue.

Harmonogram ostatniego tygodnia LEC prezentuje się następująco:

Piątek:

Team Vitality 18:00 Schalke 04 Esports
SK Gaming 19:00 Astralis
Rogue 20:00 EXCEL ESPORTS
MAD Lions 21:00 G2 Esports
Misfits Gaming 22:00 Fnatic

Sobota:

SK Gaming 17:00 Misfits Gaming
EXCEL ESPORTS 18:00 Astralis
Team Vitality 19:00 Rogue
FC Schalke 04 Esports 20:00 G2 Esports
MAD Lions 21:00 Fnatic

Niedziela:

SK Gaming 17:00 Rogue
Team Vitality 18:00 Astralis
Schalke 04 Esports 19:00 Fnatic
Misfits Gaming 20:00 MAD Lions
G2 Esport 21:00 EXCEL ESPORTS

Wszystkie mecze w ramach League of Legends European Championship możecie oglądać na kanale LoL Esports.