Już jutro dowiemy się, która z europejskich formacji będzie reprezentować nasz region podczas prestiżowego Mid-Season Invitational. Wcześniej jednak w ostatnim półfinale musimy wyłonić drugiego finalistę.

Na placu boju najważniejszych rozgrywek League of Legends na Starym Kontynencie pozostały trzy ekipy, w tym dwie z polakami w składzie. W finale zameldowali się już zawodnicy MAD Lions, którzy tydzień temu niespodziewanie okazali się lepsi od G2 Esports i wygrali 3:1. O drugie miejsce w finale powalczą dzisiaj dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej. W polsko-polskim pojedynku spotkają się G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim oraz Rogue z Kacprem „Inspiredem” Słomą i Adrianem „Trymbim” Trybusem. Bezdyskusyjnym faworytem będzie broniące tytułu G2, które w dalszym ciągu pozostaje głównym kandydatem do wygrania wiosennego splitu i wyjazdu na MSI.

Półfinałowy pojedynek Łotrów z Jankosem i spółką rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 17:00. Finał wiosennej rundy League of Legends European Championship zostanie rozegrany jutro, również o godzinie 17:00. Transmisje z obu spotkań możecie śledzić na kanałach LoL Esports oraz Polsat Games. Mid-Season Invitational rozpocznie się szóstego maja i będzie rozgrywany na arenie Laugardalshöll w Reykjavíku.