Rogue Esports Club wciąż pozostaje niepokonane w zmaganiach Ultraligi. W meczu otwarcia drugiej kolejki Woolite i spółka zmierzyli się z Indictive; SuperAZE i spółka zostali zmuszeni do uznania wyższości rywala.

Rogue Esports Club

Sweden Finn ‒ Urgot
Poland Inspired ‒ Kha'Zix
Sweden Larssen ‒ Akali
Poland Woolite ‒ Cassiopeia
Poland Vander ‒ Alistar

vs.

Indictive

Renekton ‒ Decak Poland
Gragas ‒ Ippon Poland
LeBlanc ‒ Chosii Poland
Caitlyn ‒ Trenie Poland
Thresh ‒ SuperAZE Poland

Drugi tydzień rywalizacji w ramach Ultraligi rozpoczęło starcie pomiędzy drużynami zajmującymi skrajne pozycje w tabeli wyników, a co za tym idzie, na Summoner’s Rift zobaczyliśmy Rogue Esports Club oraz Indictive.

Zmagania na mapie rozpoczęły się po myśli drużyny reprezentowanej przez SuperAZE’a. Świetna przeprowadzony akt agresji ze strony Ippona na dolnej alei pozwolił na zagarnięcie First Blooda. W przeciągu kolejnych chwil interwencja została powtórzona, a kolejny sukces sprawił, że statystyki Woolite’a wskazywały na dwie śmierci.

Pierwsze zabójstwo dotychczas niepokonanej formacji padło na środkowej alei, kiedy na drodze wymiany trzysta sztuk złota trafiło na konto Larssena. Sukces szwedzkiego midlanera został jednak przypłacony jego życiem, albowiem kontrofensywa w wykonaniu Treniego z całą pewnością wypełniła swoje zadanie.

Kolejne sukcesy należały jednak w pełni do Inspireda i spółki. Jego zespół doprowadził do wyrównania, a następnie przejęcia władzy pod względem ilości wykluczonych rywali, a następnie jungler, który ostatecznie zdobył tytuł MVP, był w stanie zabezpieczyć serię celów mapy. Jego łupem padły dwa smoki – Mountain oraz Ocean, a także Rift Herald.

Do zwieńczenia rywalizacji doszło na chwile po trzydziestej minucie. Zagarnięty przez Rogue Esports Club Baron Nashor był ogromnym wzmocnieniem, który został wykorzystany do zniszczenia wszystkich trzech Inhibitorów drużyny przeciwnej. Dokonane chwile później pchnięcie pozwoliło na zniszczenie Nexusa należącego do Indictive.

Kolejnym spotkaniem w ramach Ultraligi będzie starcie pomiędzy Team EPC oraz Actina PACT. Transmisja odbywa się niezmiennie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.