Gracze Team Vitality ponownie pokazali, że potrafią zachować zimną krew w ważnych momentach. Pomimo problemów we wczesnym etapie rozgrywki zdołali pokonać Splyce.

Splyce

Hungary Vizicsacsi ‒ Ornn
Romania Xerxe ‒ Sylas
Czech Republic Humanoid ‒ Zoe
Denmark Kobbe ‒ Lucian
Norway Norskeren ‒ Blitzcranck

vs.

Team Vitality

Jarvan IV ‒ Cabochard France
Elise ‒ Mowgli Korea, Republic of
Ekko ‒ Jiizuke Italy
Draven ‒ Attila Portugal
Thresh ‒ Jactroll Poland

Team Vitality zdecydowało się postawić na komfortowe postacie i dzięki temu mogliśmy ponownie oglądać Ekko w rękach Jiizuke oraz duet Draven i Thresh. Niestety Blitzcranck okazał się świetną odpowiedzią na bohatera wybranego przez Attila i już w drugiej minucie Kobbe miał na swoim koncie pierwszą krew. Od tego momentu Splyce dominowało starcie na dolnej alejce, co pozwoliło Xerxe skupić się na górnej alejce. Od tego momentu to gracze Splyce kontrolowali przebieg rozgrywki, co było sporym problemem dla drużyny Jactrolla. Mowgli bardzo rozsądnie poruszał się po mapie i unikał każdego starcia z wrogim leśnikiem, co pozwoliło jego formacji wymieniać się celami mapy, przez co obie drużyny utrzymywały podobną ilość złota.

W 15 minucie spotkania Vitality wygrało bardzo ważne starcie zespołowe, w którym Attila zdobył dwa zabójstwa. Od tego momentu to Jactroll i spółka kontrolowali przebieg spotkania. Już w 22 minucie meczu Cabochard zabezpieczył wzmocnienie od barona dla swojej drużyny. W ciągu kolejnych trzech minut drużyna Jactrolla zniszczyła dwa inhibitory, tym samym zamykając rywali w ich własnej bazie. Szybko zniszczyli również i trzeci inhibitor, czym zmusili Splyce do podjęcia walki drużynowej, w której to Jactroll i spółka zakończyli rozgrywkę.