Vitality pomimo wielu problemów zdołało znaleźć sposób na pokonanie Rogue. Dodatkowo zakończyli spotkanie w swoim stylu przy wykorzystaniu dwóch teleportacji.

Rogue

Korea, Republic of Profit ‒ Sion
Poland Kikis ‒ Gragas
Denmark Sencux ‒ Akali
Estonia HeaQ ‒ Lucian
Korea, Republic of Wadid ‒ Braum

vs.

Team Vitality

Jayce ‒ Cabochard France
Olaf ‒ Mowgli Korea, Republic of
Ryze ‒ Jiizuke Italy
Ezreal ‒ Attila Portugal
Alistar ‒ Jactroll Poland

Rogue w fazie wyboru bohaterów zdołało zabezpieczyć Akali oraz Luciana. Po drugiej strony barykady mogliśmy ponownie oglądać Olafa w rękach Mowgli, ale co przykuwało uwagę w kompozycji Team Vitality to to, że ponownie zdecydowali się użyć trzech teleportacji.

Od początku spotkania Rogue miało poważne problemy z górną alejką, gdzie Cabochard kompletnie dominował nad swoim rywalem z Korei Południowej. Dodatkowo wybranie przez francuza kleptomancji sprawiało, że jego przewaga rosła w zastraszającym tempie. Mimo to agresywna gra Kikisa wokół środkowej alejki sprawiła, że Rogue było w stanie notować na swoje konto kolejne zabójstwa. Vitality kontynuowało szaloną agresję na poszczególnych liniach, co wkrótce umożliwiło im zdobywanie kolejnych celów mapy.

To właśnie drużyna Jactrolla przeszła do środkowego etapu spotkania z przewagą w złocie i ze wzmocnieniem od piekielnego smoka. Od 20 minuty rozgrywka znacznie spowolniła w dużej mierze za sprawą przejścia Vitality do ataku w ustawieniu 1-3-1. To pozwoliło drużynie Jiizuke zdobywać kolejne cele mapy.

Z czasem Kikis i jego kompanii coraz mocniej zaczęli naciskać na barona i ostatecznie zdołali doprowadzić do walki drużynowej, w której to właśnie Rogue zdobyło trzy zabójstwa i w konsekwencji wzmocnienie od barona. Jiizuke w dalszym ciągu naciskał na dolną alejkę i kiedy Rogue ruszyło po inhibitor na środkowej alejce, to Attila oraz Cabochard za sprawą teleportacji znaleźli się w bazie rywali i zaskakująco zakończyli rozgrywkę.