Ósmy tydzień rywalizacji w ramach League of Legends European Championship rozpoczęło starcie pomiędzy G2 Esports a Splyce. Po przeszło czterdziestu minutach rywalizacji Jankos i spółka odnotowali kolejną porażkę.

G2 Esports

Denmark Wunder ‒ Irelia
Poland Jankos ‒ Karthus
Denmark Caps ‒ LeBlanc
Croatia Perkz ‒ Kai'Sa
Slovenia Mikyx ‒ Galio

vs.

Splyce

Renekton ‒ Vizicsacsi Hungary
Jarvan IV ‒ Xerxe Romania
Lissandra ‒ Humanoid Czech Republic
Sivir ‒ Kobbe Denmark
Taric ‒ Norskeren Norway

Rywalizację w ramach ósmego tygodnia League of Legends European Championship zainicjowało starcie pomiędzy G2 Esports z a Splyce. Ewentualne zwycięstwo w wykonaniu zespołu z Polakiem w składzie pozwoliłoby na zabezpieczenie pierwszego miejsca w tabeli wyników.

Podopieczni Fabiana „GrabbZa” Lohmanna jeszcze w etapie wyborów oraz wykluczeń pokazali pewność siebie, z którą wchodzili w spotkanie. Jej przejawem było szybkie zabezpieczenie Karthusa dla Marcina „Jankosa” Jankowskiego, wszak polski leśnik dotychczas słynął ze swoich występów na Piewcy Śmierci.

Do pierwszych zabójstw doszło jeszcze przed dziesiątą minutą spotkania. Wymiana na rzece zakończyła się szybką śmiercią wspomnianego powyżej junglera, jednakże „Samurajowie” zdołali odpowiedzieć eliminując Xerxe. W przeciągu kolejnych minut drużyna Mikyxa mogła pochwalić się świetną kontrolą mapy, albowiem udało im się zabezpieczyć Ocean Drake’a oraz Rift Heralda.

Gracze Splyce nie pozostawali jednak w tyle – znacznie lepszy potencjał bitewny pozwolił na objęcie prowadzenia pod względem zabójstw, dzięki czemu wiedli prym w ilości posiadanych sztuk złota. Ich uwadze nie uniknął także dwa Infernal Drake. Na chwilę przed drugim kwadransem rozgrywki sięgnęli po Barona Nashora, dzięki czemu jeszcze szerszej rozwinęli swoje wpływy na Summoner’s Rift.

Sytuacja Capsa i spółki była krytyczna – ich rywale znacznie lepiej prezentowali się w wymianach drużynowych, konsekwentnie dążąc do zwieńczenia rywalizacji. Ostatecznie, pomimo znakomitej defensywy G2 Esports, Vizicsacsi wraz z kolegami zdołali sięgnąć po upragnione zwycięstwo.

Już za chwilę rozpocznie się spotkanie pomiędzy FC Schalke 04 a Excel Esports, gdzie swój debiut na deskach LEC pod szyldem brytyjskiej organizacji zaliczy Patryk „Mystiques” Piórkowski. Polska transmisja ze spotkania dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.