Piątka kolejka League of Legends European Championship nie rozpoczęła się po myśli podopiecznych YamatoCannona. W bezpośrednim starciu Team Vitality uległo sile znajdującego się niżej w tabeli SK Gaming.

Team Vitality

France Cabochard ‒ Urgot
Korea, Republic of Mowgli ‒ Jarvan IV
Italy Jiizuke ‒ Zoe
Portugal Attila ‒ Caitlyn
Poland Jactroll ‒ Morgana

vs.

SK Gaming

Sion ‒ Werlyb Spain
Lee Sin ‒ Selfmade Poland
Orianna ‒ Pirean Korea, Republic of
Jinx ‒ Crownshot Slovenia
Alistar ‒ Dreams Korea, Republic of

W swoim pierwszym spotkaniu w trakcie piątej kolejki League of Legends European Championship aspirujące do miana europejskiej czołówki Team Vitality zmierzyło się z postawionym znacznie niżej w tabeli wyników SK Gaming. Rywalizację podgrzewał fakt, iż w obu formacjach występują Polacy: Jactroll oraz Seflmade.

Zmagania rzeczywiście rozpoczęły się po myśli faworytów – interwencja ze strony Mowgli’ego na górnej alei zapewniła First Blooda Cabochardowi, który następnie był w stanie dokonywać solowych eliminacji na swoim rywalu. Crownshot i spółka zdołali jednak znaleźć możliwość odpowiedzi na przeciwległej alejce Summoner’s Rift, dwukrotnie pozbawiając punktów życia wrogiego gracza wsparcia.

Selfmade pokazał się w spotkaniu znacznie lepiej niż jego koreański oponent. Świetne działania na mapie pozwoliły na zabezpieczenie dwóch Cloud Drake’ów oraz Rift Heralda. Znaczącym dla losów rozgrywki był teamfight rozegrany po dwudziestej minucie. Zakończył się on jednostronnym triumfem przedstawicieli SK Gaming, którzy następnie sięgnęli po Nashora.

Potężne ulepszenie pozwoliło na otworzenie bazy przeciwników, jednakże heroiczna defensywa Vitality nie pozwalała na domknięcie starcia. Drużyna Dreamsa zdobyła się na chytry podstęp – podczas gdy uwaga rywali była skupionej na środkowej alejce, zgładzenia kolejnego Barona dokonali Crownshot wraz z pomocą polskiego leśnika.

Attila wraz z kolegami nie byli w stanie odeprzeć uderzenia nadchodzącego górną stroną mapy. W akcie desperacji podjęli się ostatniej wymiany, która zakończyła się pozostawieniem ich bazy bez jakiejkolwiek obrony.

W kolejnym spotkaniu w ramach League of Legends European Championship zmierzą się Rogue oraz Schalke 04. W zespole „Łotrzyków” doszło do zmian, albowiem w wyjściowej piątce zabrakło Profita oraz Wadida, którzy zostali zastąpieni przez Finna oraz Vandera. Transmisja ze starcia w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.