Powracające do najwyższego szczebla europejskich rozgrywek League of Legends SK Gaming nie ma łatwo. W dzisiejszym spotkaniu Selfmade i spółka zostali zmuszeni do uznania wyższości FC Schalke 04.

FC Schalke 04

Romania Odoamne ‒ Swain
Sweden Memento ‒ Camille
Germany Abbedagge ‒ Lissandra
Germany Upset ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of IgNar ‒ Morgana

vs.

SK Gaming

Sion ‒ Werlyb Spain
Sejuani ‒ Selfmade Poland
Zoe ‒ Pirean Korea, Republic of
Ezreal ‒ Crownshot Slovenia
Alistar ‒ Dreams Korea, Republic of

Starcie pomiędzy FC Schalke 04 a SK Gaming zapowiadało się interesująco z powodu obejmowania ex aequo identycznego miejsca w tabeli wyników przez obie drużyny. Pierwszym ważnym wydarzeniem w rozgrywce była walka na dolnej alei, która miała miejsce w dziesiątej minucie. Zakończyła się ona First Bloodem na koncie Memento, jednakże rywale zdołali natychmiastowo odpowiedzieć dwoma zabójstwami oraz zagarnięciem Infernal Drake’a.

W przeciągu kolejnych minut przebieg meczu był dość wyrównany, jednakże nadzieją na nadchodzące zwycięstwo dla niemieckiego klubu piłkarskiego był występujący jako Kai’sa Upset. Znacząca przewaga w ilości zdobytych stworów, a także ponadprzeciętnie dobre statystyki stawiały go w faworyzowanej pozycji w starciu przeciwko Crownshotowi.

Rywalizacja ostatecznie dobiegła końca na chwile przed czterdziestą minutą. Walka wywiązana w dolnej części dżungli otworzyła wspomnianemu powyżej strzelcowi na zagarnięcie aż czterech zabójstw. Pozbawiona defensywy baza Selfmade’a i spółki stała się oczywistym celem ataku przyszłych triumfatorów.