Szósta kolejka LEC nie ma w terminarzu wyróżniających się meczów, które można zamieścić w tytule. Każdy zaś jest pod pewnym względem ciekawy i warto śledzić zmagania. W końcu powoli może się kreować kształt ostatecznej tabeli.

Zdecydowana większość spotkań podczas szóstej kolejki jest wyrównana na papierze. Już na samym starcie będziemy świadkami ciekawego meczu. SK Gaming podejmie Astralis i przed startem sezonu nikt takim starciem by się nie fascynował. Natomiast aktualnie są teo drużyny, które walczą o awans do play-offów letniego splitu LEC 2022. Wyżej o jedno oczko w tabeli jest AST, aczkolwiek to SK prezentuje ostatnio lepszą formę. Ciekawią również mecze Misfits Gaming, gdyż formacja zdecydowała się na ryzykowany ruch. Od tej kolejki podstawowym junglerem formacji jest Zanzarah, a MSF zmierzy się z Rogue i SK Gaming. Także pierwszy mecz będzie bardzo ciężki, ale drugi można postrzegać w formie ważnego sprawdzianu.

W podobnej sytuacji jest Fnatic. Pomarańczowi przegrali cztery ostatnie spotkania, a w tej kolejce podejmą MAD Lions i Team BDS. Pierwsze spotkanie będzie im trudno wygrać, ale w drugim po prostu muszą zwyciężyć. Z BDS zagra również G2 Esports, będące jedyną drużyną, która ulegała na ekipę Cinkrofa. Samuraje poza tym zmierzą się z Team Vitality i będzie to ostatni mecz szóstej kolejki. Obie legendarne formacje są w takiej sytuacji, że potrzebują zwycięstw, więc pora się sprężać. Na koniec warto coś wspomnieć o Excel Esports, czyli o zespole, który jest dla mnie największą zagadką. Mikyx i spółka na początku grali genialnie, a potem dopadł ich kryzys, aczkolwiek w poprzedniej kolejce znów się odbili. Teraz zmierzą się z Vitality i MAD i będzie to dobry miernik ich formy.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia szóstej kolejki letniego splitu LEC 2022:

  • 18:00 SK Gaming vs Astralis
  • 19:00 Rogue vs Misfits Gaming
  • 20:00 Team Vitality vs Excel Esports
  • 21:00 Team BDS vs G2 Esports
  • 22:00 MAD Lions vs Fnatic