Za nami pierwszy dzień siódmej kolejki letniego splitu LEC 2022. Podczas niego nie zobaczyliśmy zaskoczeń i w większości spotkań wygrywali faworyci. Natomiast w meczu na szczycie górą było Rogue.

Rogue 1-0 MAD Lions (MVP: Odoamne)

Gwen / Wukong / Ahri / Ezreal / Rakan – Sejuani / Trundle / Taliyah / Zeri / Lulu

Gra zaczęła się nieco lepiej dla Rogue. Pierwszą krew po zejściu na górną aleję zdobył Malrang. Później zaś MAD Lions lekko wygrało walkę przy Heroldzie i zabezpieczyło potwora, a także niedługo po tym poszło po górskiego smoka. Jednak RGE prowadziło farmą na każdej linii. Następnie zaś Łotrzyki zaczęli skutecznie raz po raz wyłapywać UNFORGIVEN'a. A eliminacje trafiały w ręce Comp'a i Trymbi'ego. Ponadto Odoamne i spółka zgarnęli kolejnego Herolda i zniszczyli z nim aż dwie wieże na górnej alei i tak Rogue skutecznie zwiększało swoje prowadzenie. Pierwszą walkę drużynową zobaczyliśmy dopiero w 32 minucie. Za to w niej po jednej stronie Larssen ogrywał dwójke przeciwników, a resztą zajął się Trymbi z fenomenalną inicjacją. Po tym RGE poszło po nexus.

W pozostałych spotkaniach nie zobaczyliśmy zaskoczeń. Znów rozkręcające się Misfits Gaming wygrało z nierównym Astralis. Team Vitality zwyciężyło z najgorszą być może w historii LEC drużyną, czyli Team BDS. Fnatic powstrzymało SK Gaming, a G2 Esports wygrało w ostatnim meczu dnia z Excel Esports. Tak zaś prezentuje się pełny terminarz drugiego dnia siódmej kolejki letniego splitu LEC 2022:

  • 17:00 Team Vitality vs Astralis
  • 18:00 Team BDS vs Excel Esports
  • 19:00 Misfits Gaming vs MAD Lions
  • 20:00 SK Gaming vs Rogue
  • 21:00 G2 Esports vs Fnatic