Po wczorajszym dniu w LEC tabela znów mocno się spłaszczyła. Aż osiem zespołów cały czas realnie liczy się w walce o pierwsze miejsce w fazie zasadniczej letniego splitu. A ponadto SK Gaming odbija się od dna.

Już na samym starcie dnia doszło do lekkiego zaskoczenia. Bardzo dobrze spisujące się ostatnio Excel Esports przegrało z mającym niezły split Astralis. Gra zaś była 45-minutowym młynem, po którym zawodnicy AST skakali z radości. Inaczej wyglądała druga wczorajsza mapa, gdyż w niej MAD Lions z łatwością ograło Team BDS. Natomiast później przeszliśmy do kolejnej znakomitej i zaciętej rozgrywki. Misfits Gaming po sporych emocjach wygrało z Fnatic. A kolejne dwie odsłony wczorajszego wieczoru były stompami. W pierwszej SK Gaming sensacyjnie zmiażdżyło G2 Esports, a w drugiej Rogue rozwaliło Team Vitality.

Po tych spotkaniach Rogue jest samodzielnym liderem w LEC z rekordem 6-2. Natomiast na drugim miejscu znajdują się trzy zespoły i są to: Fnatic, MAD Lions i Excel Esports. Najlepszy bilans bezpośredni z tej trójki ma XL, a najgorszy FNC. Na piątej pozycji jest jeszcze lepiej, gdyż plasują się na niej aż cztery drużyny z wynikiem 4-4. Zdecydowanie najlepiej z nich radzi sobie ostatnio Misfits Gaming. Jednak warto też pochwalić Vitality i Astralis, ale G2 jest w sporym kryzysie i musi zacząć lepiej grać. Samurajów pokonało nawet przedostatnie aktualnie SK Gaming z bilansem 2-6. A wcześniej dokonało wtedy ostatnie Team BDS z jednym oczkiem na koncie.

Dziś ciekawie zapowiadają się prawie wszystkie spotkania. W pierwszym meczu rozkręcające się SK podejmie słabnące XL. Za to w przedostatnim starciu znakomite ostatnio Misfits zmierzy się z zawodzącym ostatnio G2 Esports. Natomiast na koniec Vitality zagra z Fnatic w meczu tygodnia. Tak prezentuje się pełny terminarz drugiego dnia czwartej kolejki rozgrywek letniego splitu LEC 2022:

  • 17:00 SK Gaming vs Excel Esports
  • 18:00 MAD Lions vs Astralis
  • 19:00 Team BDS vs Rogue
  • 20:00 Misfits Gaming vs G2 Esports
  • 21:00 Team Vitality vs Fnatic