Sytuacja Rogue w League of Legends European Championship nie prezentuje się najlepiej. Bezpośrednie starcie ze Splyce zakończyło się gładkim zwycięstwem ze strony drużyny Humanoida.

Rogue

Korea, Republic of Profit ‒ Aatrox
Poland Kikis ‒ Sejuani
Denmark Sencux ‒ Jayce
Estonia HeaQ ‒ Ezreal
Korea, Republic of Wadid ‒ Braum

vs.

Splyce

Urgot ‒ Vizicsacsi Hungary
Karthus ‒ Xerxe Romania
Lissandra ‒ Humanoid Czech Republic
Lucian ‒ Kobbe Denmark
Alistar ‒ Norskeren Norway

W drugim spotkaniu wieczoru zmierzyły się ponownie drużyny, które zajmują miejsce u dołu bądź w środku tabeli wyników. Tym razem po dwóch stronach konfliktu stawiły się formacje Rogue oraz Splyce. W meczu widoczne były twarze znane z polskiej sceny, albowiem w drużynie Łotrzyków występuje Mateusz „Kikis” Szkudlarek, podczas gdy jego rywalem był do niedawna reprezentujący barwy Illuminar Gaming Marek „Humanoid” Brazda.

W trakcie champion selectu zobaczyliśmy wybór Karthusa dla junglera występującego pod banderą europejskich węży. Niezwykle silna, a zarazem popularna w ostatnim czasie postać przyczyniła się bezpośrednio do zdobycia wczesnej przewagi w spotkaniu. Rumuński leśnik nie tylko zaliczył First Blooda po znakomicie przeprowadzonym akcie agresji na górnej alei, lecz także zabezpieczył Infernal Drake’a, który wcześnie nawiedził pole bitwy.

Wkrótce na topie nadeszła kontrofensywa od Kikisa zakończona zabezpieczeniem zabójstwa, jednakże starania ze strony podopiecznych Simona „fredy122” Payne’a nie były na tyle skuteczne, aby obrócić losy spotkania. W ciągu kolejnych chwil ich rywale nie tylko prowadzili pod względem eliminacje, lecz także posiedli dwa dodatkowe smoki odmiany wulkanicznej oraz górskiej.

Wraz z nadejściem okresu wymian drużynowych formacja Splyce dwukrotnie zabezpieczyła podejście pod Barona Nashora. Cenne ulepszenia prowadzone ze świetnie prowadzonymi teamfightami wkrótce pozwoliły drużynie Norskerena na zamknięcie rywalizacji z korzystnym dla siebie wynikiem.

Już za chwilę zmagania w ramach League of Legends European Championship rozpocznie pokazująca się dotychczas najsolidniej drużyna, czyli G2 Esports. Perkz i spółka staną w szranki z Excel Esports. Transmisja ze spotkania w języku polskim odbywa się na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.