Mimo iż minęły dopiero dwie kolejki w League of Legends European Championship, to już mniej więcej wiadomo, kto będzie się bił o Worldsy, a kto będzie zamykał tabelę. Największymi zaś zagadkami są dla mnie Astralis i Team BDS.

Najlepszym meczem drugiej kolejki letniego splitu LEC 2022 niespodziewanie było starcie Fnatic kontra Team BDS. Pomarańczowi byli zdecydowanym faworytem, a batalia i tak trwała aż 54 minuty. Ponadto cały czas była wyrównana, a o zwycięstwie FNC przesądził Baron ukradziony przez Upseta na Zeri. Poza tym Cinkrof i spółka dzień wcześniej w znakomitym stylu ograli G2 Esports. A w pierwszej kolejce też pokazywali, że potrafią całkiem dobrze rozegrać początkową fazę gry. Także dalej są dla mnie pewną zagadką. Podobnie Astralis, które wygrało na BDS, SK i MSF, czyli trzy ostatnie ekipy w tabeli. Natomiast uległo w spotkaniach z lepszymi ekipami. Ten tydzień dla obu formacji powinien być weryfikacyjny. BDS podejmie Misfits Gaming i Excel Esports. A AST zagra z Fnatic i Team Vitality. Jeśli rzeczywiście są to dwa zespoły z potencjałem, to powinny wygrać chociaż jedną mapę.

Dzieje się też na szczycie tabeli, wśród drużyn, które zdają się pewniakami. Najciekawiej uważam, że zapowiada się starcie dwóch najmocniejszych ostatnio drużyn. Rogue z trzema zwycięstwami z rzędu na koncie podejmie prowadzące w tabeli Excel Esports. Obie formacje są aktualnie w świetnej formie i co najważniejsze widać u nich zgranie i pomysł na grę. Na ten moment chciałbym zobaczyć Łotrzyków i XL na Worldsach, więc mecz zapowiada się bardzo interesująco. Wypada też oczywiście wspomnieć o europejskim EL Classico. Mecze G2 Esports z Fnatic zawsze przysparzały wielu emocji i jestem przekonany, że dalej tak będzie. Choć aktualnie Samuraje prezentują lepszą dyspozycję od Pomarańczowych. Ciekawią również spotkania Vitality, gdyż ci na razie są rozczarowaniem, a w tym tygodniu mierzyć się będą na słabsze na papierze drużyny.

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego dnia trzeciej kolejki letniego splitu LEC:

  • 18:00 Team BDS vs Misftis Gaming
  • 19:00 Team Vitality vs SK Gaming
  • 20:00 Rogue vs Excel Esports
  • 21:00 Fnatic vs Astralis
  • 22:00 MAD Lions vs G2 Esports