Fnatic nie zdołało utrzymać się na fali wznoszącej po wczorajszej wygranej i w dzisiejszym starciu z Misfits zostali kompletnie zmiażdżeni przez swoich przeciwników.

 

Misfits Gaming

France sOAZ ‒ Urgot
United Kingdom Maxlore ‒ Olaf
Netherlands Febiven ‒ LeBlanc
France Hans Sama ‒ Kalista
Korea, Republic of Gorilla ‒ Alistar

vs.

Fnatic

Sion ‒ Bwipo Belgium
Zac ‒ Broxah Denmark
Kassadin ‒ Nemesis Slovenia
KaiSa ‒ Rekkles Sweden
Morgana ‒ Hylissang Bulgaria

Misfits po wczorajszej przegranej zdecydowało się powrócić do swojej podstawowej strategii i ponownie starali się posiadać lepszą kompozycję od przeciwników we wczesnym etapie rozgrywki. Fnatic umożliwiło im to, budując kompozycję opartą w pełni o późny etap rozgrywki.

Od samego początku spotkania Misfits realizowało swoje założenia taktyczne i dominowało starcie w każdej części mapy. Dodatkowo sOAZ bardzo szybko był w stanie zdobyć pierwszą krew eliminując samodzielnie Bwipo. W takiej sytuacji niebieska drużyna mogła swobodnie budować przewagę w oparciu o górną alejkę i tym samym już w 17 minucie gry mieli prawie 7000 sztuk złota przewagi.

Fnatic desperacko starało się dotrwać do późniejszego etapu spotkania i zmniejszyć różnicę w złocie przy wykorzystaniu błędu przeciwnika. Drużyna Maxlore grała jednak bardzo ostrożnie i nie popełniała żadnego błędu. Już w 23 minucie po błędzie Hyllisanga króliki zdobyły wzmocnienie od barona oraz unicestwiły rywali w walce drużynowej. Chwilę później Fnatic zostało zmuszone do podjęcia walki drużynowej, ale świetna inicjacja Broxah sprawiła, że Nemesis i spółka zdobyli dwa zabójstwa.

Tym samym tempo spotkania lekko się zwolniło, aż do koszmarnego błędu Nemesisa, który pozwolił Misfits wygrać walkę drużynową i zdobyć kolejne wzmocnienie od barona. W tym momencie było już po wszystkim i chwilę później króliki zapewniły sobie czwartą wygraną.