Już dziś zaczyna się przedostatnia kolejka letniego splitu LEC 2022. Podczas niej szansę na zabezpieczenie sobie awansu do play-offów będzie miało MAD Lions. Z drugiej zaś strony Fnatic walczy o życie i musi zacząć wygrywać swoje spotkania.

MAD Lions to aktualnie z pewnością największe pozytywne zaskoczenie letniego splitu LEC 2022. Co prawda świetnie radzi sobie również Astralis z bilansem 6-7. Jednak Lwy mają teraz serię sześciu zwycięstw z rzędu i wygrywają z każdym, kto stanie im na drodze. W ostatniej kolejce Kaiser i spółka pokonali Fnatic oraz Excel Esports, czyli całkiem niezłe w tym splicie zespoły. A warto wspomnieć, że MAD przed startem splitu było stawiane we wszelkich power rankingach na 4-6 miejscu, a niektórzy nawet przewidywali, że znów nie dostaną się do fazy pucharowej. Tymczasem tą mogą wywalczyć już dzisiaj, gdyż wystarczy, że wygrają z RGE, a swoje spotkania przegrają Astralis i Fnatic.

O tych drugich warto w tym artykule wspomnieć, ponieważ play-offy powoli zaczynają im uciekać. Co prawda tracą tylko jedno oczko do top6, aczkolwiek mają 0-2 bezpośredni bilans na Excel Esports. Za to od G2 Esports byli lepsi w pierwszej połowie letniego splitu LEC 2022. Ponadto przegrali też pierwsze starcie z Misfits Gaming, a wspomniana trójka to ich główni rywale. Pomarańczowi w tym tygodniu zagrają z SK Gaming oraz G2 Esports. Oba mecze są bardzo ważne. SK Gaming dzielnie odrabia straty i porażka na nich może ich oddalić jeszcze bardziej od awansu, gdyż ci również byli gorsi od FNC w pierwszej połowie splitu. Za to BO1 El Classico nigdy nie niosło ze sobą aż takich emocji. Jeśli FNC przegra w tej kolejce oba mecze, to w następnej będzie musiało wygrać wszystkie trzy i liczyć na wpadki przeciwników.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia siódmej kolejki letniego splitu LEC 2022:

  • 17:00 Misfits Gaming vs Astralis
  • 18:00 Team Vitality vs Team BDS
  • 19:00 SK Gaming vs Fnatic
  • 20:00 Rogue vs MAD Lions
  • 21:00 G2 Esports vs Excel Esports