Rogue ponownie zdołało znaleźć drogę do wrogiego nexusa i tym samym Vander i spółka zanotowali drugą wygraną w tej edycji LEC.

Excel Esports

Korea, Republic of Expect ‒ Yorick
United Kingdom Caedrel ‒Urgot
Netherlands Special ‒ Orianna
Sweden Jeskla ‒ Draven
United Kingdom kaSing ‒ Thresh

vs.

Rogue

Sion ‒ Finn Sweden
Olaf ‒ Kikis Poland
Zoe ‒ Sencux Denmark
Lucian ‒ HeaQ Estonia
Alistar ‒ Vander Poland

Excel w fazie wyboru bohaterów zdecydowało się na bardzo niekonwencjonalny ruch i wysłali Urgota do lasu. Dzięki temu we wczesnym etapie rozgrywki mieli przewagę na każdej linii. Agresywny, ale również nierozsądny styl gry graczy Excel stał się świetną okazją dla Kikisa, żeby zdobywać kolejne zabójstwa. Dzięki temu Rogue bardzo szybko wyszło na prowadzenie w złocie, a formacja z Wielkiej Brytanii wydawała się być zagubiona na mapie. Już w 10 minucie drużyna Kikisa oraz Vandera miała 1500 sztuk złota przewagi i to mimo agresywnej kompozycji rywali. Excel w tym czasie było w stanie tylko i wyłącznie ustabilizować sytuację na górnej alejce, gdzie zdołali dwukrotnie wyeliminować Finna.

W środkowym etapie rozgrywki gracze Rogue byli w stanie efektywnie wykorzystywać uzyskaną wcześniej przewagę. Excel zostało zmuszone do przejścia do o wiele głębszej obrony, przez co stracili kontrolę nad górną częścią mapy. To pozwoliło Rogue przejąć kontrolę nad baronem i ostatecznie zmusić rywali do otwartej gry. Spory błąd Sencuxa sprawił, że z pierwszej większej walki drużynowej Excel wyszło obronną ręką, ale w dalszym ciągu nie odzyskali kontroli nad grą. Ostatecznie Kikis i spółka zdołali utorować sobie drogę do barona i po wyeliminowaniu tego stwora zakończyli rozgrywkę.