Podopieczni YamatoCannona rozpoczęli zmagania w ramach drugiej kolejki League of Legends European Championship od zwycięstwa przeciwko Fnatic. Wicemistrzowie świata jak dotąd nie odnotowali żadnego zwycięstwa.

Team Vitality

France Cabochard ‒ Jayce
Korea, Republic of Mowgli ‒ Gragas
Italy Jiizuke ‒ Irelia
Portugal Attila ‒ Kai'Sa
Poland Jactroll ‒ Alistar

vs.

Fnatic

Poppy ‒ Bwipo Belgium
Xin Zhao ‒ Broxah Denmark
Galio ‒ Nemesis Slovenia
Lucian ‒ Rekkles Sweden
Braum ‒ Hylissang Bulgaria

Drugą kolejkę zmagań w ramach League of Legends European Championship rozpoczęło spotkanie pomiędzy Team Vitality oraz Fnatic. Ze spotkaniem nadzieje z całą pewnością wiązali wicemistrzowie świata, którzy po pierwszej serii spotkań zajmują ex aequo z Rogue ostatnie miejsce w tabeli wyników.

Rywalizacja na Summoner’s Rift rzeczywiście rozpoczęła się po myśli sympatyków brytyjskiej organizacji. Rozgrywający pierwsze spotkania w nowych barwach midlaner, Tim „Nemesis” Lipovsek zdołał w jednej ze wczesnych wymian pozbawić punktów zdrowia swojego bezpośredniego rywala, zdobywając tym samym upragnionego First Blooda.

W przeciągu kolejnych chwil pomiędzy stronami konfliktu doszło do wyrównania pod względem eliminacji, a jednoznaczny lidera w ilości zabójstw próżno było szukać przez większość starcia. Sytuacja rysowała się znacznie inaczej, gdy wzięło się pod uwagę zdobyte przez poszczególne zespoły objectivy; podczas gdy Vitality mogło poszczycić się pierwszą zniszczoną w grze wieżą, do ich rywali należał cenny Infernal Drake.

Gdy potyczka przeszła na etap wymian drużynowych, z niezwykle dobrej strony pokazał się portugalski strzelec, który na przestrzeni całego starcia odnotował zaledwie jedną śmierć. Znakomite pozycjonowanie w wymianach pozwoliły podopiecznym YamatoCannona na kilka cennych zwycięstw, a następnie na zagarnięcie Barona Nashora.

Zakończenie zmagań nastąpiło chwilę po trzydziestej minucie. Gładki teamfight zwieńczony jednostronnym triumfem Cabocharda i spółki pozwoliło im na wykonanie zdecydowanego uderzenia w bazę Fnatic, które pozwoliło na zniszczenie znajdującego się weń Nexusa.

Już za chwilę w ramach wiosennego splitu LEC zmierzą się zespoły Rogue oraz Splyce. Transmisja ze spotkań w języku polskim dostępna jest m.in. na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.