Dzisiejszy wieczór przyniesie zwieńczenie rywalizacji w ramach League of Legends European Championship. O tytuł mistrza oraz wyjazd na Mid-Season Invitational zmierzą się ekipy G2 Esports oraz Origen.

Sobota rozegrała się pod znakiem zmagań League of Legends w najróżniejszych ligach świata. W Korei triumf odnieśli zawodnicy SK Telecom T1, natomiast świetnym powrotem w serii przeciwko TSM chełpić może się Doublelift wraz z kolegami. Dla sympatyków rywalizacji na Starym Kontynencie najważniejsze było jednak starcie pomiędzy Fnatic oraz Origen. Wówczas zawodnicy niedawno przywróconej do życia organizacji zdołali zdeklasować swoich oponentów.

Zwycięstwo formacji niegdyś utworzonej przez Enrique „xPeke” Martineza zapewniło piątce zawodników udział w wielkim finale League of Legends European Championship. W walce o najwyższy szczebel podium, a zarazem wyjazd na nadchodzące Mid-Season Invitational Nukeduck i spółka po raz kolejny podejmą reprezentantów G2 Esports. „Samuraje” to z całą pewnością wymagający wróg, którego z łatwością można wskazać na faworyta spotkania, a najważniejszym argumentem przemawiającym na ich korzyść był niedawny mecz obu drużyn. Wówczas starcie zostało zwieńczone jednostronnym wynikiem wskazującym na wyższość zespołu Jankosa.

Możliwe, że podopieczni Andre Guilhoto odrobili jednak lekcje. Ich przygotowanie zostanie wystawione na ostateczną próbę już o 17:00, albowiem to właśnie wtedy ruszy spotkanie pomiędzy G2 Esports a Origen. Transmisja ze spotkania w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.