G2 Esports nie zaprzestaje dominowania League of Legends European Championship. W spotkaniu pierwszego dnia piątej kolejki zaliczyli gładkie zwycięstwo przeciwko Misfits Gaming.

Misfits Gaming

France sOAZ ‒ Sion
United Kingdom Maxlore ‒ Karthus
Netherlands Febiven ‒ Ryze
France Hans Sama ‒ Kalista
Korea, Republic of GorillA ‒ Thresh

vs.

G2 Esports

Jarvan IV ‒ Wunder Denmark
Elise ‒ Jankos Poland
Irelia ‒ Caps Denmark
Yasuo ‒ Perkz Croatia
Alistar ‒ Mikyx Slovenia

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia piątej kolejki LEC będącym jednocześnie meczem tygodnia, zmierzyły się zespoły Misfits Gaming oraz G2 Esports. Drużyna z polskim leśnikiem w składzie pozostaje jak dotąd niepokonana w najlepszej lidze Starego Kontynentu, nic więc dziwnego, że z góry zostali określeni faworytem do odniesienia zwycięstwa.

Rywalizacja od samego początku przebiegała niezwykle dynamicznie. Pierwsza Krew została przelana na górnej alei, a beneficjentem czterystu sztuk złota został nie kto inny, niż określony miastem First Blood Kinga Marcin „Jankos” Jankowski. W tym samym momencie na przeciwległej alei rozegrała się wymiana dwa na dwa, która zakończyła się zabójstwami na koncie Perkza oraz Hans Samy.

Kolejne minuty oznaczały następne eliminacje na koncie G2 Esports, a także zabezpieczenie Mountain Drake’a, czy zepchnięcie zewnętrznych umocnień rywala. W przypadku ekipy Maxlore’a jedynym pocieszeniem było zagarnięcie Rift Heralda, który następnie przyczynił się do pchnięcia środkowej alejki. Mimo wszystko, w siedemnastej minucie podopieczni GrabbZa dysponowali przeszło pięciotysięczną przewagą w ilości posiadanych sztuk złota.

Zakończenie starcia nadeszło przed trzydziestą minutą. Potężne połącznie Barona Nashora zdobyte przez Capsa i spółkę pozwoliło na rozbicie defensywy bazy rywala, a następnie zniszczenie znajdującego w niej Nexusa, zapewniając sobie dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Rywalizacja w ramach League of Legends European Championship zostanie wznowiona już w sobotę o godzinę 17:00. Polska transmisja ze spotkań dostępna jest między innymi na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.