W ostatnim starciu, decydującym o ilości tiebreakerów na koniec fazy zasadniczej LEC, zmierzyły się ekipy Fnatic oraz Splyce. Rekkles i spółka zmiażdżyli swoich oponentów i zajęli trzecie miejsce w tabeli.

Fnatic

Belgium Bwipo ‒ Jarvan IV
Denmark Broxah ‒ Skarner
Czech Republic Nemesis ‒ Zoe
Sweden Rekkles ‒ Vayne
Bulgaria Hylissang ‒ Braum

vs.

Splyce

Rumble ‒ Vizicsacsi Hungary
Aatrox ‒ Xerxe Romania
Lissandra ‒ Humanoid Czech Republic
Draven ‒ Kobbe Denmark
Thresh ‒ Norskeren Norway

Splyce wpadło w gigantyczne tarapaty jeszcze przed awansem większości graczy na drugi poziom doświadczenia. Mimo wydraftowania kompozycji faworyzującej Kobbego i Norskerena we wczesnych fazach gry, skandynawski duet już w drugiej minucie pojawił się na celowniku Broxaha. Podwójne zabójstwo uzyskane przez Rekklesa znacząco ułatwiło Szwedowi grę na linii, co pozwoliło dżunglerowi na pomoc w innych częściach mapy.

Defensywa Splyce załamywała się z każdym krokiem coraz bardziej. Na środkowej alei szalał Nemesis, który swoimi bąblami całkowicie kontrolował okolice swojej linii, zaś pojedynek toplanerów rozstrzygnął się na korzyść Bwipo w starciu jeden na jednego. Próby przepychania bocznych fal minionów przez Humanoida były błyskawicznie zatrzymywane przez Rekklesa i Hylissanga i, choć Splyce udało się wyeliminować w końcu szwedzkiego supergwiazdora Fnatic, oznaczały koniec posiadania przez jego ekipę jakiejkolwiek kontroli nad częścią Summoner's Rift.

Zakończenie spotkania nie było już dla Fnatic ciężkie, tym bardziej, że w wieńczącej rywalizację walce w okolicach Barona Nashora całkowicie oddzielony od swoich ginących kolegów był Kobbe. Jego Draven nie zadał praktycznie obrażeń rywalom, którzy zabezpieczyli najważniejsze wzmocnienie, a chwilę później zniszczyli Nexus Splyce.

Dzięki temu zwycięstwu, Fnatic zabezpieczyło trzecią lokatę w klasyfikacji końcowej wiosennej fazy zasadniczej League European Championship. Uzyskana pozycja zapewnia formacji wybór przeciwnika w pierwszym starciu play-offów. Rywalami Rekklesa i spółki mogą być Team Vitality oraz zwycięzcy meczu rozstrzygającego remis między SK Gaming oraz FC Schalke 04.