Za nami fenomenalne starcie pomiędzy Fnatic oraz G2 Esports, które znalazło zakończenie dopiero po niemal pięćdziesięciu minutach. Zdobyte przez Rekklesa i spółkę zwycięstwo pozwoliło na zabezpieczenie miejsca w playoffach.

Fnatic

Belgium Bwipo ‒ Gangplank
Denmark Broxah ‒ Karthus
Slovenia Nemesis ‒ Irelia
Sweden Rekkles ‒ Lucian
Bulgaria Hylissang ‒ Rakan

vs.

G2 Esports

Ryze ‒ Wunder Denmark
Jarvan IV ‒ Jankos Poland
Zed ‒ Caps Denmark
Cassiopeia ‒ Perkz Croatia
Alistar ‒ promisq Sweden

Jednym z najbardziej wyczekiwanych spotkań pierwszego dnia ósmej kolejki League of Legends European Championship była rywalizacja pomiędzy Fnatic a G2 Esports. Było także pierwsze spotkanie drużyny Ocelote’a wraz z nowym zawodnikiem wsparcia, albowiem z uwagi na kontuzję Mikyx został zastąpiony przez promisq, który w przeszłości występował także pod pseudonimem sprattel.

Rozpoczęcie starcia przebiegło w pełni po myśli zawodników brytyjskiej organizacji, choć nie zabrakło w nim zaskoczeń. Jednym z nich było miejsce rozpoczęcie Broxaha, który występując jako Karthus, zdecydował się na natychmiastową kradzież przeciwnego czerwonego ulepszenia. G2 Esports nie radziło sobie także w kwestii wymian, albowiem wczesny dive na dolnej alei w wykonaniu Nemesisa i spółki zakończył się zdobyciem aż dwóch zabójstw.

Starcie przez ogrom czasu było jednostronne z korzyścią dla podopiecznych YoungBucka, o czym świadczyła przewaga ośmiu tysięcy złota, jednakże świetna defensywa w wykonaniu ich rywali pozwoliła niezwykle długo wydłużać czas trwania potyczki. Pozwoliło to na częściowe nadrobienie braków w ekipie „Samurajów”, którzy ostatecznie stali się zdolni do prowadzenia bezpośrednich konfrontacji, czy nawet sięgnięcia po pojedynczego Barona Nashora.

Mecz, który miał okazać się jednostronnym stompem, ostatecznie przemienił się w niezwykle zażartą rozgrywkę, która ostatecznie znalazła zwieńczenie na przestrzeni wymiany baz. Zwycięstwo ostatecznie trafiło w ręce Fnatic, jednakże Rekklesa i spółkę od porażki dzieliło zaledwie kilka sekund.

Już za chwilę Excel Esports podejmie Team Vitality. Będzie to kolejny sprawdzian polskiego supporta, Mystiquesa. Transmisja ze spotkania w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.