Fnatic po serii czterech przegranych z rzędu zdołało pokonać Rogue i tym samym zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym splicie. Dodatkowo była to pierwsza wygrana Nemesis w LEC.

Fnatic

Belgium Bwipo ‒ Urgot
Denmark Broxah ‒ Zac
Slovenia Nemesis ‒ Syndra
Sweden Rekkles ‒ KaiSa
Bulgaria Hylissang ‒ Morgana

vs.

Rogue

Aatrox ‒ Profit Korea, Republic of
Sejuani ‒ Kikis Poland
Yasuo ‒ Sencux Denmark
Vayne ‒ HeaQ Estonia
Alistar ‒ Wadid Korea, Republic of

W fazie wyboru bohaterów obie formacje skupiły się na wykluczaniu flagowych postaci wybieranych przez rywali. Tym samym mogliśmy oglądać starcie Urgota z Aatroxem na górnej alejce. Co ciekawe szybciej został wybrany ten pierwszy. Obie drużyny starały się zbudować swoje kompozycje w oparciu o strzelców i tym samym widzieliśmy dwie bardzo podobne do siebie kompozycje.

Początek spotkania należał do graczy Rogue. Agresywne zagranie Kikisa na górnej alejce pozwoliło mu wysłać Bwipo do bazy. Chwilę później ofiarą polskiego leśnika stał się również Nemesis. Mając kontrolę nad tempem rozgrywki, Rogue zdecydowało się na zamianę linii i zanurkowanie po Bwipo. Fnatic dobrze odpowiedziało na zagranie rywala i chwilę później formacja Rekklesa miała na swoim koncie zgładzonego heralda.

Drużyna Kikisa starała się desperacko zablokować rywalom możliwość zniszczenia pierwszej struktury i tym samym doprowadziła do walki zespołowej, w której to Fnatic zdołało unicestwić Rogue. Od tego momentu to Nemesis i kompani narzucali bardzo szybkie tempo rozgrywki, w którym to kompletnie pogubił się HeaQ. Dzięki temu strzelec Rogue praktycznie nie istniał w rozgrywce, a niebieska formacja była w stanie zgładzić barona.

Łotrzyki za wszelką cenę starały się spowolnić tempo rywala, ale bardzo szybko musieli oddać przeciwnikom dwa inhibitory. Będąc na ostrzu noża, Rogue zostało zmuszone do podjęcia walki drużynowej, w której to Rekkles zgarnął swojego kolejnego Pentakill, a jego drużyna zanotowała pierwszą wygraną w tym roku.