W pojedynku w górnej części tabeli Schalke 04 bez większych problemów było w stanie pokonać Splyce. Tym samym niemiecka formacja umocniła się na czele grupy pościgowej za G2 Esport.

Splyce

Hungary Vizicsacsi ‒ Ornn
Romania Xerxe ‒ Sejuani
Czech Republic Humanoid ‒ Aatrox
Denmark Kobbe ‒ Varus
Norway Norskeren ‒ Braum

vs.

FC Schalke 04

Ryze ‒ Odoamne Romania
Olaf ‒ Memento Sweden
LeBlanc ‒ Abbedagge Germany
Ezreal ‒ Upset Germany
Gragas ‒ IgNar Korea, Republic of

W fazie wyboru bohaterów Splyce zdołało zabezpieczyć dla siebie Aatroxa, ale dobrze skonstruowana kompozycja przez FC Schalke 04 zmusiła drużynę niebieską do wysłania tego bohatera na środkową alejkę. Niemiecka drużyna postawiła na bardzo agresywne zestawienie bohaterów, które miało zdominować spotkanie w środkowym etapie.

Pierwsze minuty gry należały do graczy Splyce. Szybka akcja w wykonaniu Xerxe przyniosła jego formacji pierwszą krew. Wszystko się zmieniło, kiedy to rumuński leśnik zdecydował się podjąć piekielnego smoka przed 10 minutą. Ten został skradziony przez Memento, a dodatkowo Schalke było w stanie zdobyć dwa zabójstwa. Węże nie pozostały dłużne i siedem minut później, kiedy to Schalke podejmowało piekielnego stwora, Norskeren zaskakująco zdołał go ukraść swoim Braumem.

Do środkowego etapu spotkania to FC Schalke 04 przystępowało z minimalną przewagą w złocie i tak, jak zakładali w fazie wyboru bohaterów, to oni kontrolowali sytuację na tym etapie rozgrywki. Splyce unikało walki, jak ognia, ale ostatecznie pojawienie się 13 poziomu na koncie Ornna zachęciło węże do podjęcia potyczki. W niej świetne zagranie Odoamne sprawiło, że to niemiecka formacja zdobyła trzy zabójstwa, a chwilę później miała na swoim koncie wzmocnienie od barona.

Od tego momentu Schalke oblegało bazę rywala i bardzo szybko utorowało sobie do niej drogę. Splyce było w stanie wywalczyć dwa zabójstwa, ale była to jedynie kropla w morzu potrzeb, jakie powstały, kiedy węże straciły wszystkie inhibitory. Drużyna Upseta ponownie zgładziła barona i przy pomocy jego wzmocnienia zakończyła rozgrywkę.