Niemiecka formacja ponownie popisała się swoją świetną kontrolą rozgrywki i ponownie pomimo pozornej przewagi rywala byli w stanie wygrać spotkanie w ramach LEC.

Excel Esports

Korea, Republic of Expect ‒ Rumble
United Kingdom Caedrel ‒ Olaf
Germany Exile ‒ Aatrox
Sweden Jeskla ‒ Sivir
United Kingdom kaSing ‒ Alistar

vs.

FC Schalke 04

Kennen ‒ Odoamne Romania
Camille ‒ Memento Sweden
Ryze ‒ Abbedagge Germany
KaiSa ‒ Upset Germany
Gragas ‒ IgNar Korea, Republic of

Excel postanowiło kontynuować plan, który pozwolił im wczoraj zaskakująco pokonać Misfits i ponownie zdecydowali się wybrać Sivir oraz Alistara na dolną alejkę. Schalke było na to przygotowane i postawiło na bezpieczny wybór na górną alejkę oraz postanowili skupić się na dolnej części mapy we wczesnym etapie rozgrywki.

Ponownie Caedrel postawił na bardzo agresywny styl gry we wczesnym etapie spotkania, co pozwoliło jego drużynie wyjść na prowadzenie w zabójstwach. Tym razem, jednak Odoamne poradził sobie o wiele lepiej niż soaZ wczoraj i stanowił olbrzymi problem dla Expecta. Kontrola nad dolną częścią mapy pozwoliła Schalke w ekspresowym tempie zgarnąć dwa oceaniczne smoki, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na bardziej zachłanną fazę linii.

Do środkowego etapu spotkania niemiecka formacja przechodziła mając na swoim koncie przeszło 3000 sztuk złota przewagi nad rywalami. Od 16 minuty to praktycznie tylko i wyłącznie drużyna Upseta istniała na mapie i już 5 minut później Memento zdołał zadać ostatni cios i zdobyć wzmocnienie od barona na konto swojej ekipy. Sporym problemem Excel w tym momencie była Sivir, która bez trzeciego przedmiotu była praktycznie bezużyteczna w starciach drużynowych. FC Schalke 04 jeszcze mocniej przyspieszyło tempo rozgrywki i kilka minut później Abbedagge mógł cieszyć się ze swojego piątego zwycięstwa w LEC.