Borykające się z problemami na początku splitu Fnatic zmierzyło się w meczu otwierającym czwarty dzień LEC z FC Schalke 04. Ekipa Upseta okazała się jednak zbyt ciężkim przeciwnikiem dla Rekklesa i spółki.

FC Schalke 04

Romania Odoamne ‒ Kennen
Sweden Memento ‒ Sejuani
Germany Abbedagge ‒ Aatrox
Germany Upset ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of IgNar ‒ Thresh

vs.

Fnatic

Viktor ‒ Bwipo Belgium
Nocturne ‒ Broxah Denmark
Cassiopeia ‒ Nemesis Slovenia
Sivir ‒ Rekkles Sweden
Pyke ‒ Hylissang Bulgaria

Od samego początku gry, Upset oraz IgNar bardzo agresywnie poczynali na dolnej alei, spychając rywali do głębokiej defensywy. Presja nakładana przez ten duet szybko załamała Rekklesa i Hylissanga – po spaleniu Flasha przez Szweda, ta część mapy znalazła się na celowniku Memento. Dżungler FC Schalke 04 raz za razem pojawiał się u boku swoich botlanerów, dzięki czemu Upset zainkasował ogromne ilości złota, głównie poprzez eliminowanie Rekklesa. W momencie, kiedy strzelec klubu z Gelsenkirchen dysponował już w pełni zbudowanym Stormrazorem, jego oponent z Fnatic miał w ekwipunku zaledwie dwa Long Swordy oraz Dagger.

Przewaga uzyskana przez Upseta i IgNara na dolnej alei dość szybko przelała się na resztę Summoner's Rift. Schalke bez skrupułów podchodziło pod kolejne objective'y, wykorzystując niesamowity poziom siły na jaki wzniósł się strzelec ekipy. Taki rozwój sytuacji spowodował, iż różnica w ilości posiadanego przez oba zespoły złota jedynie się powiększała. Ostatnią nadzieją Fnatic pozostał Nemesis, który bardzo dobrze poradził sobie Cassiopeią przeciwko Aatroxowi.

Zanim jednak midlaner Fnatic zbudował niezbędne dla siebie przedmioty, gra była już dawno rozstrzygnięta. Heroiczna postawa Słoweńca spowolniła jedynie nieco pochód Schalke ku zwycięstwu. Fnatic udało się zdobyć łącznie zaledwie 7 zabójstw oraz zniszczyć jedną wieżę, zanim los fortyfikacji obronnej Upseta i spółki podzielił, po raz czwarty już w tym splicie, Nexus Rekklesa i jego ekipy.