Origen nie zaprzestaje walki o najwyższe lokaty w tabeli wyników League of Legends European Championship. W dzisiejszym starciu przeciwko Excel Esports Mithy i spółka pokazali się ze znakomitej strony, szybko deklasując rywala.

Origen

United Kingdom Alphari ‒ Urgot
Denmark Kold ‒ Gragas
Norway Nukeduck ‒ Corki
Czech Republic Patrik ‒ Sivir
Spain Mithy ‒ Thresh

vs.

Excel Esports

Yorick ‒ Expect Korea, Republic of
Lee Sin ‒ Caedrel United Kingdom
LeBlanc ‒ Special Netherlands
Ezreal ‒ Jeskla Sweden
Braum ‒ kaSing United Kingdom

Drugie spotkanie pierwszego dnia piątej kolejki zmagań w ramach League of Legends European Championship rozegrało się pomiędzy drużynami Origen oraz Excel Esports. Biorąc dotychczasowe pozycje obu formacji w tabeli wyników, oczywiste było, że faworytami do odniesienia zwycięstwa jest ekipa prowadzona przez Guilhoto’a.

Zgodnie z oczekiwaniami, rywalizacja rozpoczęła się pomyślnie dla drużyny Mithy’ego, albowiem to właśnie jemu udało się zagarnąć First Blooda we wczesnej wymianie dwóch na dwóch, która rozegrała się na dolnej alei. W przeciągu kolejnych chwil na serię dobrych ganków zdobył się Kold, zabezpieczając tym samym aż trzy zabójstwa. Odpowiedź ze strony rywali stanowiła pojedyncza eliminacja, a także zabezpieczenie Infernal Drake’a.

Zwiększenie ilości posiadanych punktów AP oraz AD nie pozwoliło przedstawicielom brytyjskiej organizacji na odwrócenie losów rozgrywki. Dominacja wciąż leżała w rękach ich przeciwników, którzy znacznie poszerzyli listę śmierci swoich oponentów, a także doprowadzili do wyrównania pod względem posiadanych smoków. Przewaga ekonomiczna została także zmaksymalizowana poprzez zepchnięcie licznych wież na całym Summoner’s Rift.

Zmagania ostatecznie dobiegły końca jeszcze przed trzydziestą minutą. Zdobyty przez Origen Baron Nashor, a także jednostronna walka drużynowa, były wszystkim, czego Patrik wraz z kolegami potrzebowali do sprowadzenia Excel na kolana.

W kolejnym spotkaniu League of Legends European Championship zmierzą się zespoły Team Vitality oraz SK Gaming.