Czas na już czwartą kolejkę letniego splitu LEC 2022. Góra tabeli będzie chciała się utrzymać na szczycie, a dół odkuć. Natomiast mnie najbardziej ciekawią występy Misfits Gaming i Team Vitality. To formacje z potencjałem, którego jeszcze w pełni nie pokazały.

Poprzednia kolejka była przełomową dla Misfits Gaming i Team Vitality. Obie formacje słabo zaczęły letni split i powoli podejrzewano, że mogą nie powalczyć o najwyższe cele. Króliczki zaliczyły nawet porażkę na Astralis, a Pszczółki przynajmniej ulegały w starciach z tylko mocnymi zespołami. Jednak teraz u tych formacji widać zwyżkę formy. MSF zwyciężyło ostatnio trzy spotkania z rzędu. Vetheo i spółka pokonali słabe SK Gaming i Team BDS, a na koniec po zaciętej batalii zatriumfowali nad MAD Lions. Francuski środkowy zaś dostał dwa tytuły MVP mapy, a trzecie powędrowało w ręce Mersy. Z podobnymi rywalami wygrywało ostatnio Team Vitality. Ekipa Haru była lepsza od SK Gaming i Astralis, a wcześniej wygrała z BDS i w bezpośrednim starciu z MSF. Najlepszym zawodnikiem tych spotkań najcześciej był Perkz.

Natomiast to jeszcze wiele nie znaczy. Żeby walczyć o Worldsy trzeba umieć wygrywać z każdym, a nie tylko z zespołami z dołu tabeli. W czwartej kolejce Misfits Gaming podejmie Fnatic i G2 Esports. Za to Team Vitality zagra z Rogue i Fnatic. Także każde zwycięstwo będzie tu na wagę złota i ciekawie będzie porównać występy tych ekip na Pomarańczowych. Mnie zaś interesuje też forma G2 Esports. Samuraje podczas trzeciej kolejki zasadniczo nie wyglądali. Rozczarowali w każdym aspekcie, zaczynając od draftu, przez indywidualną postawę, a kończąc na walkach drużynowych. Nic w ekipie Jankosa nie działało i przegrali z MAD Lions oraz Fnatic. W tym tygodniu zobaczymy czy to chwilowy spadek formy, czy większy kryzys. G2 już w piątek zagra z SK Gaming, więc tu zwycięstwo jest wymagane.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia czwartej kolejki letniego splitu LEC 2022:

  • 18:00 Excel Esports vs Astralis
  • 19:00 Team BDS vs MAD Lions
  • 20:00 Misfits Gaming vs Fnatic
  • 21:00 SK Gaming vs G2 Esports
  • 22:00 Team Vitality vs Rogue