Zwycięzcy wiosennej odsłony European Masters 2020 nie obronią tytułu. W spotkaniu półfinałowym LDLC OL uległo niemieckiemu Team GamerLegion wynikiem 2-1.

Za nami pierwszy półfinał European Masters Summer 2020. W bezpośrednim starciu o awans do wielkiego finału zmierzyły się ekipy z Francji oraz Niemczech – LDLC OL oraz Team GamerLegion. Motywacja drużyny Bory „YellowStara” Kima była wielowymiarowa, albowiem legendarny zawodnik wsparcia wraz ze swoimi kolegami toczyli bój o obronę tytułu europejskich mistrzostw.

Mecz rozgrywał się w formacie best of three – do dwóch wygranych map. Pierwsza z nich trafiła na konto francuskiej ekipy: spotkanie, choć z początku wyrównane, zakończyło się dominacją w okolicach trzydziestej piątej minuty. Zupełnie inny obraz zobaczyliśmy w drugiej odsłonie starcia. Ta zakończyła się zwycięstwem Team GamerLegion, które narzuciło swoim rywalom niezwykle szybkie tempo. W dwudziestej minucie Hjarnan i spółka posiadali przeszło siedem tysięcy złota przewagi, a przewaga szybko została wykorzystana do odniesienia zwycięstwa. Podobny scenariusz miał miejsce także w trzeciej potyczce.

Już za chwilę na Summoner's Rift wystąpi ostatnia polska drużyna w turnieju – AGO ROGUE. Ich rywalami będą pogromcy K1CK Neosurf, pochodzące zza zachodniej granicy mousesports.