Team SoloMid nie może zaliczyć tego tygodnia do udanych. W pierwszym dniu rozgrywek musieli uznać wyższość Cloud9, a wczoraj zaskakująco polegli w starciu na Golden Guardians.

FlyQuest 0-1 Echo Fox

Początek spotkania był wyrównany, ale od 10 minuty rozgrywki to lisy zaczęły budować sobie przewagę. Drużyna Rusha najpierw zdobyła wzmocnienie od piekielnego smoka, a następnie świetnie odpowiedziała na podjęcie heralda przez rywali. W środkowym etapie rozgrywki reprezentanci FlyQuest zaczęli odrabiać straty i nawet wyszli na prowadzenie, ale potężny błąd WildTurtle, który został wyłapany na rzece, sprawił że lisy były w stanie zgładzić barona. Z tym potężnym wzmocnieniem Rush oraz jego kompani byli w stanie zniszczyć pierwszy inhibitor już w 30 minucie spotkania. Potężny błąd Pobeltera sprawił, że Echo Fox chwilę później wygrało starcie drużynowe i już 5 minut po zgładzeniu barona lisy były w stanie zakończyć rozgrywkę.

Cloud9 1-0 Clutch Gaming

Spotkanie rozpoczęło się fenomenalnie dla podopiecznych Reaperda, gdyż już w 4 minucie Licorice w starciu jeden na jednego wyeliminował Huniego. Koreański gracz górnej alejki nie był w stanie podnieść się po tej akcji i potrzebował wsparcia leśnika, żeby powrócić do rozgrywki. Gracze Cloud9 nie naciskali na rywala we wczesnym etapie rozgrywki, gdyż wiedzieli, że z czasem ich kompozycja będzie coraz lepiej działała. W 20 minucie rozgrywki nadal na mapie stały wszystkie struktury, ale to właśnie wtedy drużyna Licorice zaczęła się rozkręcać. Będąc w ciężkim położeniu, gracze Clutch Gaming zaczęli szukać możliwości do odrobienia strat, ale tym samym popełniali kolejne błędy, które tylko powiększały przewagę C9. Już w 21 minucie Sneaky i spółka byli w stanie zgładzić barona i tym samym wygrana stała się dla nich jedynie formalnością. Clutch Gaming starało się jeszcze desperacko odwrócić losy spotkania, ale ostatecznie po 30 minutach gry musieli uznać wyższość rywali.

Team Liquid 1-0 OpTic

Liquid do tego spotkania przystępowało z pozycji jedynej niepokonanej drużyny w tej edycji LCS. Już w 6 minucie drużyna Xmithie była w stanie zgładzić piekielnego smoka, czym zapewniła sobie pierwszą większą przewagę w tej rozgrywce. Z czasem to gracze OpTic dochodzili do głosu i już w 12 minucie meczu mieli 1500 sztuk złota więcej od swoich przeciwników. Środkowym etap gry jednak ponownie należał do graczy Team Liquid. Agresywna gra Xmithie pozwoliła jego drużynie przejąć kontrolę nad rozgrywką, a potężne starcie zespołowe w 25 minucie dało Liquid możliwość zgładzenia barona. Od tego momentu Doublelift i spółka już kompletnie dominowali nad rozgrywką i parę minut później przypieczętowali swoją szóstą wygraną w tej edycji LCS.

Golden Guardians 1-0 Team SoloMid

Faworytem tego spotkania niewątpliwie była drużyna Bjergsena. Trener Golden Guardians, wiedząc w jakiej sytuacji jest jego zespół, postanowił podjąć ryzyko w fazie wyboru bohaterów. Tym samym mogliśmy oglądać Karthusa w wykonaniu Froggena. Pierwszą krew gracze TSM zdobyli już w 6 minucie po udanym zanurkowaniu pod wieże na górnej alejce. Chwilę później Akkadian zapewnił swojej drużynie wzmocnienie od piekielnego smoka. Gracze Team SoloMid bardzo dobrze radzili sobie we wczesnym etapie rozgrywki. Szybko zniszczyli pierwszą wieżę, a w pierwszym większym starciu zespołowym zdobyli trzy zabójstwa i nie ponieśli żadnej straty. Problemy TSM zaczęły się po 19 minucie spotkania, kiedy to za wszelką cenę starali się przejąć kontrolę nad lasem rywala.Zbyt zachłanna gra Akkadiana i jego kompanów kosztowała ich stratę przewagi w złocie. TSM było w stanie wykorzystać nieuwagę rywala i zdobyć wzmocnienie od barona, ale świetna inicjacja od Contractza pozwoliła Froggenowi zdobyć trzy zabójstwa i powstrzymać natarcie rywali. W późnym etapie spotkania to Strażnicy przejęli kontrolę nad rozgrywką i wykorzystując siłę Karthusa, zdominowali rywali. Gracze TSM mogli jedynie bezradnie patrzeć, jak wygrana wymyka im się z rąk. Ostatecznie po 45 minutach gry gracze Golden Guardians odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

100Thieves 1-0 CLG

Już w 1 minucie spotkania zawodnicy 100Thieves zdobyli pierwszą krew. Kolejne minuty rozgrywki były mocno wyrównane, ale CLG kompletnie nie było w stanie wykorzystać siły Luciana we wczesnym etapie rozgrywki. Tym samym to gracze 100Thieves byli w stanie zniszczyć pierwszą strukturę w tej rozgrywce. Do środkowego etapu spotkania drużyna Ssumdaya przystępowała z przewagą wynoszącą 3000 sztuki złota. Już w 23 minucie reprezentanci 100Thieves byli w stanie zgładzić barona i tym samym zmusili rywali do rozpaczliwej obrony. CLG zdołało nie dopuścić przeciwników do swojej bazy i tym samym przetrwać natarcie 100Thieves ze wzmocnienie od barona. Mimo wszystko podopieczni Weldona Green tracili ponad 9000 sztuk złota do swoich przeciwników. W 34 minucie rozgrywki AnDa ponownie zapewnił swojej formacji wzmocnienie od barona. Tym razem, jednak gracze 100Thieves utorowali sobie drogę do bazy rywala, co ostatecznie pozwoliło im zakończyć rozgrywkę po 40 minutach gry.