Sezon profesjonalnej gry rozpoczyna się w ten weekend na dobre. Na Summoner's Rift dzisiaj po raz pierwszy załadują się także zawodnicy amerykańskich formacji.

Start nowego sezonu, czy też splitu, jest zawsze jednym z bardziej emocjonujących momentów w roku. Po wielu rotacjach i transferach, które były obecne zwłaszcza za Atlantykiem, a następnie kilkutygodniowych bootcampów, przyszedł czas na pierwsze sprawdziany. Jak końcówki faz zasadniczych LCSów, czy też innych rozgrywek pokazały, każda z osiemnastu gier rozgrywanych przez drużynę może okazać się na wagę złota. Dlatego też już dzisiejsze mecze zapewne będą pełne emocji i starań graczy.

Riot Games bawi się formatem amerykańskiej ligi, wprowadzając małe zmiany przed dzisiejszym startem. Żeby dać rodzimym widzom możliwość oglądania zmagań nie tylko w weekend, niektóre spotkania będzie można obejrzeć także w poniedziałkowy wieczór (co w naszej strefie czasowej jest już wtorkową nocą). W ten sposób dzisiejszego i jutrzejszego wieczoru zobaczymy jedynie po cztery gry, a dwie z nich, dosyć ciekawe, bo Evil Geniuses vs 100 Thieves i Team Liquid vs Team SoloMid, będą idealną opcją dla wszystkich „Nocnych Marków” w środku tygodnia.

Inauguracje sezonu przeprowadzą dzisiaj zawodnicy Team Liquid i Cloud 9. Organizacje te okazały się najmocniejsze poprzedniego lata na własnym podwórku, a same przeprowadziły w okienku transferowym mało zmian, w porównaniu do pozostałych uczestników LCS. Dlatego też można z pewnością nazwać dzisiejsze otwarcie starciem tygodnia. Na niekorzyść ostatnich mistrzów amerykańskiej ligi, w studiu w Los Angeles nieobecny będzie najnowszy nabytek TL, Broxah, ze względu na problemy wizowe. Lukę po nim ma wypełnić na razie Pobelter, chociaż nie wiadomo, kiedy Duńczykowi zostaną przyznane wszystkie dokumenty.

Jak poradzi sobie niepełne Liquid i zreformowane Cloud 9? Pierwsze odpowiedzi związane z LCS poznamy już dzisiejszej nocy. Pierwszy mecz zaczyna się o godzinie 23:00. Transmisje będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale LCS w serwisie Twitch.tv.