Już dziś w nocy rozegra się ostatni dzień fazy zasadniczej północnoamerykańskiego League Championship Series. Mecze będą niezwykle emocjonujące, albowiem dwa sloty w playoffach nie znalazły jeszcze swojego właściciela.

Bieżący weekend jest niezwykle intensywny dla zawodników League of Legends występujących w League Championship Series. W nocy z niedzieli na poniedziałek rozstrzygnie się bowiem odpowiedź na pytanie, które zespoły zobaczymy w etapie drabinki turniejowej. Biorąc pod uwagę wczorajsze spotkania, w bieżącym, letnim splicie, udział w playoffach zabezpieczyły formacje Team Liquid, Counter Logic Gaming, Cloud9 oraz Team SoloMid.

Spotkania rozegrane w nocy z soboty na niedzielę zostały zainicjowane poprzez pojedynek pomiędzy Counter Logic Gaming oraz OpTic Gaming. Pomimo wyraźnie lepszej pozycji CLG w tabeli wyników, spotkanie zdecydowanie należy określić mianem wyrównanego. Największym argumentem mówiącym na korzyść podopiecznych Weldona Greena były zabezpieczone cele mapy – zwłaszcza Mountain Drake’i – które znacząco przyśpieszyły walkę Baronem Nashorem oraz niszczenie poszczególnych budynków rywala. Wkrótce Ruin i spółka wypracowali także przewagę ekonomiczną, a niedługo przed czterdziestą minutą zakończyli rozgrywkę.

Sobotni wieczór z całą pewnością zapadnie w pamięć przedstawicielom Team SoloMid. Starcie rozegrane przeciwko położonemu kilka oczek niżej w klasyfikacji generalnej FlyQuest zgodnie z przewidywaniami zakończyło się triumfem, na który Bjergsen i spółka pracowali niewiele ponad trzydzieści minut. Mecz, choć biorąc pod uwagę liczbę eliminacji, był dosyć wyrównany, przebiegł jednostronnie z korzyścią dla drużyny Andy’ego Dinha zarówno pod aspektem kontroli mapy, jak i zgromadzonych sztuk złota. Należy jednak nadmienić, że pod szyldem drużyny występującej w LCS zadebiutował Mingyi „Spica” Lu.

Sobota:

  • 23:00 – Counter Logic Gaming vs OpTic gaming
  • 00:00 – Cloud9 vs Golden Guardians
  • 01:00 – Clutch Gaming vs 100 Thieves
  • 02:00 – FlyQuest vs Team SoloMid
  • 03:00 – Team Liquid vs Echo Fox

Niedziela:

  • 21:00 – OpTic Gaming vs Cloud9
  • 22:00 – 100 Thieves vs Counter Logic Gaming
  • 23:00 – Team SoloMid vs Team Liquid
  • 00:00 – Golden Guardians vs Clutch Gaming
  • 01:00 – Echo Fox vs FlyQuest

Drugi dzień odpowie na kilka pytań. Przede wszystkim poznamy wszystkich uczestników północnoamerykańskich playoffów: „do wzięcia” wciąż pozostają dwa miejsca, które w przypadku wzięcia pod uwagę obecnego wizerunku tabeli wyników należałyby do Clutch Gaming oraz Golden Guardians. W walce pozostały jednak formacje OpTic Gaming oraz 100 Thieves. Przez wzgląd na nowego leśnika TSM-u, niezwykle interesująco zapowiada się ich spotkanie przeciwko Team Liquid. Wszystko przez wzgląd na ligę akademii, gdzie Spica pokonał „niebieskich rumaków” w ćwierćfinale bez utraty choćby jednej mapy.

Oficjalna transmisja ze spotkań League Championship Series dostępna jest na kanale Riot Games w serwisie Twitch.TV.