Sytuacja w LCS jest bardzo ciekawa i przed ostatnią kolejką jeszcze bardzo dużo może się wydarzyć. Nikt jeszcze nie odpadł z rywalizacji o awans do play-offów. A o czołową dwójką fazy zasadniczej biją się cztery zespoły.

Team Liquid 1-0 Evil Geniuses (MVP: Bwipo)

Sett / Trundle / Azir / Sivir / Leona – Gwen / Wukong / Sylas / Xayah / Rakan

Większość akcji w meczu tygodnia siódmej kolejki LCS działa się na górnej alei. Pierwszą krew zgarnął Bwipo po zanurkowaniu Santorin'a pod wieżę przeciwnika. Natomiast chwilę później pojawił się tam Inspired i wyłapał toplanera, choć też upadł z rąk duńskiego junglera. Niecałe trzy minuty po tym na topie znów pojawił się Santorin i skutecznie wyłapał Impact'a, a kolejne dwie minuty później ponowił to zagranie, pilar dla Gwen był bezlitosny. Następnie Evil Geniuses próbowało odpowiedzieć na górnej alei, jednak skończyło się to porażką. Bwipo wysadził koreańskiego toplanera, a na dodatek uciekł od Inspired'a. Kolejne zagranie też zobaczyliśmy po tej stronie mapy, aczkolwiek pierwszy raz w większym gronie. To zaś wyszło genialnie dla Team Liquid, gdyż wygrali oni 4-0 i zgarnęli pierwszą cegłę. Po tym przewaga ekipy Bjergsen'a była już zbyt wielka i ciekawe akcje od EG nie mogły odwrócić losów gry.

Drugi mecz na górze tabeli również nie należał do zaciętych. 100 Thieves od samego startu dominowało nad Cloud9. A najbardziej widoczna była różnica na dolnej alei. FBI na Sivir robił bardzo dużo, a Berserker na Nilah był kompletnie niewidoczny. Warto też pochwalić Counter Logic Gaming, gdyż formacja wygrała swój piąty mecz z rzędu po 52-minutowym rollercoasterze z FlyQuest. Po tym pierwsze miejsce w tabeli zajmują 100 Thieves i Evil Geniuses z rekordem 12-3. Natomiast o top2 walczą też CLG i TL z wynikiem 10-5. Na piątej pozycji plasuje się zaś C9 z ośmioma zwycięstwami na koncie, a jedno oczko mniej ma FLY. Dość jednostronne było również spotkanie Immortal vs Golden Guardians. IMT od początku miało lekkie prowadzenie, które nie wypadło im z rąk. W podobnym stylu TSM ograło Dignitas i z tej czwórki ekip ma aktualnie najlepszą sytuację, gdyż zajmuje siódme miejsce z bilansem 5-10.