Za nami kolejna może nie zbyt dobra poziomem, ale za to bardzo emocjonująca seria w LCS. Evil Geniuses wygrało 3-2 z Team Liquid w najważniejszym meczu tego sezonu i awansowało na Worldsy 2022.

Cztery pierwsze mapy były dość jednostronne. Najpierw Evil Geniuses zwyciężyło po 38-minutach. Jednak później w dwóch kolejnych mapach lepsze okazało się Team Liquid. Wtem na czwartą odsłonę serii Inspired i spółka się przebudzili i doprowadzili do srebrnych zgrzytów. Piąta mapa była zaś najciekawsza.

Team Liquid 2-3 Evil Geniuses (MVP: jojopyun)

Aatrox / Trundle / Galio / Jinx / Lulu – Renekton / Poppy / Sylas / Miss Fortune / Rakan

Z początku dużo aktywniejszym junglerem był Inspired. Jednak jego wejścia na górną aleję nie były skuteczne i dopiero gdy Bjergsen za daleko pogonił rywali, to polski jungler go wyłapał. Wtem pierwszą krew zgarnął jojopyun, który chwilę później zszedł na dolną aleję, gdzie zdobył kolejną eliminację. Natomiast w akcji przy Heroldzie to duński midlaner znakomicie zagrał, a Team Liquid podjęło potwora. W następnej akcji jednak to Inspired znakomicie się pokazał i jego ekipa wygrała 4-0, a trzy zabójstwa zgarnął jojo. Potem Geniusze Zła dominowali na mapie i bez trudu zgarnęli duszę górskiego smoka.

Natomiast TL potrafiło się odbić po zbyt agresywnym wejściu przeciwników. Po tym Bwipo i spółka wzięli Nashora. Jednak w walce drużynowej przy starszym smoku bohaterami byli Impact oraz Vulcan, a jojopyun zdołał zadać mnóstwo obrażeń i EG zwyciężyło. Chwilę później było już po wszystkim. W ten sposób Inspired i spółka awansowali na mistrzostwa świata 2022. A już za tydzień zagrają ze 100 Thieves w meczu o wielki finał LCS 2022 i rozpoczęcie Worldsów od main eventu. Zobaczymy, jak pójdzie ekipie z Polakiem w składzie, aczkolwiek z pewnością Danny musi poprawić swoją formę indywidualną.