Team Liquid bez większych problemów pokonało Cloud9 i awansowało do półfinału. Drużyna Doublelifta nie przegrała ani jednej mapy i kompletnie zdominowała rywala.

Team Liquid

Korea, Republic of Impact ‒ Gangplank
Philippines Xmithie ‒ Zac
United States Pobelter ‒ Azir
United States Doublelift ‒ Ezreal
Korea, Republic of Olleh ‒ Braum

vs.

Cloud9

Swain ‒ Licorice Canada
Sejuani ‒ Svenskeren Denmark
Syndra ‒ Jensen Denmark
Xayah ‒ Sneaky United States
Alistar ‒ Smoothie Canada

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando Xmithiego, który bez większych problemów dominował sytuację na mapie. Tak wyglądała gra, aż do momentu, kiedy po świetnej teleportacji Licorice doprowadził do wygranej przez Cloud9 walki zespołowej. Drużyna Jensena spokojnie starała się powiększać swoje prowadzenie, w dużej mierze obawiając się potencjału Skarnera w drużynie przeciwnej.  Smoothie bardzo dobrze kontrolował wizję na całej mapie i ostatecznie otworzył swojej drużynie drogę do zabicia barona.

Cloud9 nie zdołało przebić się do bazy rywala, więc praktycznie nie mógł wykorzystać potencjału Nashora. Drużyna Jensena przez długi okres czasu nie była w stanie zdobyć zabójstwa ani w żaden znaczący sposób powiększyć swojego prowadzenia. Ostatecznie zdecydowali się na bardzo ryzykownego barona. Ten został skradziony przez Xmithie, a całe Liquid wygrało walkę zespołową. Chwilę później Team Liquid bez większych problemów przebiło się do bazy rywala i po wyeliminowaniu Svenskerena zakończyli spotkania.

Cloud9

Canada Licorice ‒ Fiora
Denmark Svenskeren ‒ Sejuani
Denmark Jensen ‒ Ryze
United States Sneaky ‒ Ezreal
Canada Smoothie ‒ Tahm Kench

vs.

Team Liquid

Singed ‒ Impact Korea, Republic of
Skarner ‒ Xmithie Philippines
Cassiopeia ‒ Pobelter United States
Caitlyn ‒ Doublelift United States
Morganma ‒ Olleh Korea, Republic of

Impact zdecydował się na bardzo nietypowego bohatera w tym spotkaniu i wybrał Singeda na górną alejkę. Cloud9 za wszelką cenę starało się go powstrzymać i już w 3 minucie Svenskeren pojawił się na górnej alejce. Liquid świetnie odwróciło to zagranie przeciwników i zdobyli dwa zabójstwa bez większych problemów. To pozwoliło Xmithie przejąć całą kontrolę nad wrogim lasem i tym samym to jego formacja budowała sobie przewagę w złocie na całym wczesnym etapie spotkania.

Cloud9 zdołało odrobić straty za sprawą świetnej gry Jensena, który nawet w pojedynkę był w stanie eliminować Pobeltera. Gra była niesamowicie dynamiczna i po stronie Liquid Impact był w stanie dominować Licorice. Mimo wszystko gra była wyrównana i obie drużyny przez kolejne minuty starały się walczyć o kontrolę nad baronem. Xmithie ostatecznie zdołał wyłapać Smoothiego i otworzył swojej drużynie drogę do zabicia barona. Chwilę później Liquid podchodziło już pod bazę rywala i przy użyciu obrażeń Doublelifta byli oni w stanie zakończyć spotkanie. To pozwoliło im minutę później zakończyć spotkanie.

Team Liquid

Korea, Republic of Impact ‒ Swain
Philippines Xmithie ‒ Skarner
United States Pobelter ‒ Azir
United States Doublelift ‒ Jhin
Korea, Republic of Olleh ‒ Tahm Kench

vs.

Cloud9

Gnar ‒ Licorice Canada
Sejuani ‒ Svenskeren Denmark
Orianna ‒ Jensen Denmark
Ezreal ‒ Sneaky United States
Braum ‒ Smoothie Canada

Tym razem już od pierwszych minut Team Liquid potrafiło dyktować warunki gry i budować sobie przewagę. Po raz kolejny to Xmithie zdominował Svenskerena i pozwolił swojej drużynie kontrolować sytuację na mapie. Drużyna Pobeltera od 20 minuty kontrolowała wizję wokół barona, ale zbyt zachłanna gra sprawiła, że Cloud9 mogło doprowadzić do komfortowej dla nich walki zespołowej. Zdobyli oni cztery zabójstwa i wyrównali stan złota po stronie obu drużyn.

Liquid w dalszym ciągu dyktowało warunki gry, ale przegrywali wymiany z rywalami, którzy zdobywali więcej zabójstw w kolejnych potyczkach. Mimo wszystko to drużyna Pobeltera miała na swoim koncie dwa górskie smoki, które im mocno pomagały. Ostatecznie Xmithie zdołał wyłapać Jensena i pozwolił swojej formacji zabezpieczyć barona. To przesądziło o losach spotkania i mocno rozbiło Cloud9. Chwilę później Liquid dokonało destrukcji w bazie rywala i zakończyło spotkanie.