W siódmy tygodniu rozgrywek w ramach amerykańskiego LCS Golden Guardians zaskakująco pokonało EchoFox. Tym samym aż cztery formacje zajmują ostatnie miejsce w tabeli z takim samym bilansem punktowym.

Team Liquid 1-0 100Thievs

To spotkanie było popisem gry tylko jednego aktora. Niesamowita gra Impacta sprawiła, że po zdominowaniu górnej alejki był on w stanie wywrzeć presję na całej mapie. Shen w jego rękach był wręcz niesamowity. 100Thievs grało bardzo niepewnie i praktycznie każda ich akcja była kontrowana przez globalne umiejętności Team Liquid. Drużyna Impacta szybko budowała sobie przewagę i przesuwała się z linii na linię. Już w 22 minucie byli oni w stanie zabić barona i niedługo potem podeszli pod bazę przeciwnika. Złodzieje natychmiastowo po baronie przeciwnika byli w stanie zdobyć jedno zabójstwo i to minimalnie spowolniło tempo przeciwnika. Mimo wszystko już przy użyciu pierwszego barona byli w stanie przebić się do bazy rywala. Kilka minut później złodzieje zdecydowali się doprowadzić do walki drużynowej, żeby zablokować przeciwnikom możliwość zdobycia kolejnego barona. W niej zostali unicestwieni przez graczy Team Liquid i ci byli w stanie zakończyć spotkanie.

Team SoloMid 1-0 FlyQuest

FlyQuest w tym spotkaniu zdecydowali się na kompozycję, która bardzo mocno skupiała się na baronie. Wybrali oni Cho'Gatha i Nunu. To właśnie na górną alejkę swoje kroki skierował AnDa, jednak Hauntzer był w stanie ujść z życiem. Mimo wszystko leśnik FlyQuest nadal kontynuował swoją agresję na górnej alejce i tym samym było w stanie wypracować sobie zabójstwo. Chwilę później wypracowali sobie również zabójstwo na dolnej alejce, ale TSM natychmiastowo zanurkowało pod wieżę na górnej alejce. Chwilę później doszło do potężnej walki na środkowej linii, w której to Team SoloMid zaprezentowało się o wiele lepiej. To pozwoliło im objąć prowadzenie w złocie i w konsekwencji przejąć barona. Z pomocą zdobytego wzmocnienia przebili się do bazy rywala i po chwili zakończyli grę przy wsparciu obrażeń Zvena.

Cloud9 0-1 Counter Logic Gaming

W początkowym etapie spotkania niesamowicie dobrze zaprezentował się duet Sneaky i Smoothie. Praktycznie samodzielnie byli w stanie wypracować sobie zabójstwa na linii. W takiej sytuacji CLG musiało zagrać mocno pasywnie i tym samym umożliwili swoim przeciwnikom zgarnięcie wież pierwszego poziomu. CLG zdołało zdobyć dwa pojedyncze zabójstwa, ale mimo wszystko to formacja Jensena była w stanie zabezpieczyć barona na swoje konto. Po wygraniu kolejnej potyczki byli oni w stanie zniszczyć pierwszy inhibitor, a następnie przenieśli oni ciężar na dolną alejkę. Świetne zagranie Stixxaya pozwoliło CLG odepchnąć przeciwników od wieży i zdobyć dwa zabójstwa. Chwilę później to oni byli w stanie zabić barona, jednak kosztowało ich to oddanie dwóch zabójstw. Ze zdobytym wzmocnieniem drużyna Huhiego doprowadziła do kolejnej walki, którą również wygrali. W takiej sytuacji duża ilość złota została ulokowana na koncie strzelca CLG. Zniszczony inhibitor pozwolił im zabić starszego smoka. Z jego pomocą wygrali kolejne starcie i zakończyli spotkanie swoją wygraną.

Golden Guardians 1-0 EchoFox

W tym meczu Contractz wybrał Volibeara. Ten zdecydował się na bardzo szybką akcję na dolnej alejce. Tam jego drużyna zdobyła aż dwa zabójstwa, wykorzystując agresywną grę Alteca. Później leśnik Golden Guardians skierował się na górną alejkę, ale tam przygotowany na odpowiedź był już Dardoch. Dobre zagranie Huniego sprawiło, że lisy zdobyły aż trzy zabójstwa. Wczesny etap gry był bardzo dynamiczny i po chwili doszło do kolejnej walki znowu za sprawą Contractza, ale tym razem na dolnej alejce. Tutaj już obronną ręką wyszli strażnicy i trzy zdobyte zabójstwa dały im jeszcze większą przewagę w złocie. W środkowym etapie gry był jeszcze większy chaos. Obie drużyny doprowadzały do licznych walk, ale za każdym razem to Strażnicy wyglądali minimalnie lepiej. Ostatecznie w jednej z takowych potyczek zmiażdżyli rywali i tym samym zabezpieczyli na swoje konto bardzo szybkiego barona. Ze zdobytym wzmocnieniem zniszczyli oni inhibitor na górnej alejce, po czym zaczęli oblegać dolną linię. Tam lisy doprowadziły do kolejnej walki drużynowej, żeby nie dopuścić rywali do kolejnego barona. Tam heroicznie poświęcił się Contractz, ale w zamian reszta jego drużyny unicestwiła przeciwników i tym samym zakończyli spotkanie.

Clutch Gaming 1-0 OpTic Gaming

W tym meczu Hakuho wybrał dla siebie Thresha. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż wspierający Clutch Gaming zaprezentował się niesamowicie dobrze tym bohaterem. Szybko wyłapywał kolejnych przeciwników przy użyciu swoich umiejętności i dawał zabójstwa Febivenowi i Apollo. W tym czasie LirA spokojnie kontrolował pozycję wrogiego leśnika i dawał swoim linią informację, gdzie jest przeciwnik. Clutch w środkowym etapie spotkania miało ogromną przewagę w złocie i spokojnie podjęło barona. Po chwili doszło do walki drużynowej, w której to Clutch Gaming rozbiło swoich przeciwników. Trzy zabójstwa zdobyte przez Apollo chwilę później pozwoliło jego drużynie przedostać się przez dolną alejkę do bazy przeciwnika i tam zakończyć spotkanie. Drużyna Febivena tym samym odniosła swoją ósmą wygraną i przybliżyła się do pozycji gwarantującej bezpośredni udział w półfinałach..