Na początku bieżącego miesiąca League of Legends Champions Korea uległo zawieszeniu z uwagi na kryzysową sytuację związaną z koronawirusem. Po blisko trzech tygodniach przerwy liga ulegnie wznowieniu.

Kryzys związany z koronawirusem rozwijał się w Korei Południowej w ciągu ostatnich tygodni. Drugiego marca zapadła decyzja o odwołaniu LCK, jak i niższej ligi Challengers Korea do odwołania. Zgodnie z czwartkowym ogłoszeniem mecze zostaną wznowione już w najbliższą środę, lecz nieuniknione było zaimplementowanie wielu zmian.

Najważniejszą decyzją Riot Games było przeniesienie rozgrywek w pełni do Internetu. Drużyny nie będą zatem spotykać się w dedykowanej lidze arenie, lecz zawalczą z zacisza swoich gaming house’ów. Ponadto standardowy dzień rozgrywek ulegnie wydłużeniu, bowiem przez pierwsze dwa tygodnie rozgrywane będą trzy pojedynki best of three dziennie.

Ligę, po przeszło trzytygodniowej przerwie, zainicjuje pojedynek pomiędzy Gen.G a Griffin 25 marca o godzinie 7:00. Transmisja z ligi dostępna jest w serwisie Twitch.TV, jednakże z uwagi na brak polskiej transmisji, musimy zadowolić się językiem angielskim.