Piąty tydzień League of Legends Champions Korea rozpoczęło starcie pomiędzy KT Rolster oraz King-Zone DragonX. W drugim spotkaniu Faker i spółka podkreślili swoją dominację nad zawodnikami Hanwha Life Esports.

KT Rolster 1-2 King-Zone DragonX

Piąty tydzień zmagań w ramach League of Legends Champions Korea zainicjowało starcie z udziałem KT Rolster oraz King-Zone DragonX. Pomimo wczesnej eliminacji zdobytej przez Bdd na środkowej alei, rywalizacja zdawała rozwijać się dosyć powolnie. W przeciągu kolejnych minut byliśmy świadkami zagarnięcia Ocean Drake’a oraz Rift Heralda przez UmTi’ego, a także wyrównania pod względem ilości zabójstw. Wczesna przewaga zdobyta przez podopiecznych ZanDarCa – głównie objawiająca się w ilości zniszczonych fortyfikacji –  wkrótce powiodła ich w kierunku zwycięstwa. Zabezpieczenie Barona Nashora oraz dokonanie sprawnego oblężenia pozwoliło na osiągnięcie jednopunktowego prowadzenia.

Drużyna King-Zone DragonX, będąca zdecydowanym faworytem do odniesienia zwycięstwa, nie powiedziała na przestrzeni pierwszej mapy swojego ostatniego słowa. Rywalizacja na drugiej odsłonie starcia szybko pokazała, że dla Naehyuna i spółki liczy się wyłącznie zwycięstwo. Rozgrywka od samego początku wskazywała na ich wyższość – zarówno pod względem eliminacji, lecz także kontroli objective’ów. Ostatecznie nexus należący do KT Rolster wybuchł po trzydziestu minutach walki.

Trzecia gra z całą pewnością była najbardziej wyrównaną w serii. Pierwsze warte odnotowania wydarzenie to zagarnięcie Cloud Drake’a przez drużynę Cuzza. Do King-Zone DragonX należała także przewaga pod względem ilości zebranych sztuk złota, choć to ich rywale królowali w ilości eliminacji. Po zdobyciu przez PraYa i spółkę Barona Nashora wydawało się, że to do nich należeć będzie zwycięstwo. Przebieg wymian jednak pokazał wyższość przeciwników, którzy sprawną kontrolą rozgrywki zdołali doprowadzić do jej zakończenia, tym samym doprowadzając do zwycięstwa na przestrzeni całej serii.

SK Telecom T1 2-0 Hanwha Life Esports

W drugim środowym starciu udział wzięły zespoły SK Telecom T1 oraz Hanwha Life Esports. Niemal od razu od rozpoczęcia starcia można było zauważyć, że Faker i spółka mają sporo do udowodnienia po nieudanym początku zmagań w ramach letniego splitu League of Legends Champions Korea. Doszczętna dominacja pod względem eliminacji, a co za tym idzie zniszczonych fortyfikacji czy zdobytych sztuk złota. Wielokrotni mistrzowie świata sięgnęli po Barona Nashora zaledwie na kilka chwil po jego zawitaniu na Summoner’s Rift. Potężne ulepszenie okazało się gwoździem do trumny ich rywali, którzy już po chwili musieli pogodzić się z utratą własnego nexusa.

Mapa oznaczona numerem dwa nie przyniosła żadnych zmian w układzie sił. Rozgrywka rozwijała się nieco bardziej powolnie, jednakże pomimo tego drużyna Teddy’ego nie dała swoim rywalom żadnych szans. Świetna kontrola mapy, objective’ów, a także znacząca przewaga  pod względem zniszczonych fortyfikacji wyniosła przedstawicieli SK Telecom T1 na piedestał dominacji. Wkrótce ich korzystna sytuacja została podkreślona zdobyciem Barona Nashora, którego cenne ulepszenie zostało następnie użyte do zakończenia rozgrywki.