Niedzielne zmagania w ramach League of Legends Champions Korea oficjalnie zakończyły fazę zasadniczą letniego splitu. Poznaliśmy wszystkich uczestników etapu playoff.

DAMWON Gaming 2-1 Gen.G

Ostatni dzień fazy zasadniczej League of Legends Champions Korea zainicjowało spotkanie pomiędzy DAMWON Gaming a Gen.G. Mecz rozpoczął się od zabezpieczenia First Blooda przez Peanuta, jednakże leśnik szybko przypłacił przelanie pierwszej krwi własnym życiem. Przez kolejne minuty drużyny wymieniały się pojedynczymi eliminacjami, natomiast ważnym wydarzeniem było zabezpieczenie Mountain Drake’a przez Canyona. Jak się wkrótce okazało, świetna kontrola mapy, podkreślona poprzez zdobycie cennych objective’ów, połączona z dobrymi rotacjami stanowiły klucz do objęcia przewagi przez podopiecznych Kim „Micro” Mok-kyounga. Jej przypieczętowanie stanowiło zdobycie Nashora, natomiast cenne ulepszenie przyczyniło się do zniszczenia wielu fortyfikacji należących do rywala. Wkrótce silne uderzenie przeprowadzone dolną aleją pozwoliło na zakończenie zmagań.

Druga mapa ujawniła drzemiącą w zawodnikach Gen.G determinację do odwrócenia losów serii. W przeciągu pierwszych kilku minut udało im się zabezpieczyć aż cztery zabójstwa, włączając w to także przelanie pierwszej krwi. Wartym zauważenia faktem była ich dystrybucja, albowiem eliminacja trafiła na konto każdego zawodnika oprócz Peanuta. Leśnik mógł za to cieszyć się dwoma asystami, a chwilę później zagarniętym Infernal Drake’iem. Gracze DAMWON Gaming postanowili postawić czynny opór, nie chcąc dopuścić do jednopunktowego remisu. Ich starania przyniosły niemałe skutki, albowiem udało im się wyjść na prowadzenie pod względem pozbawionych punktów zdrowia rywali. Co więcej, na ich korzyść wskazywała także niewielka przewaga pod względem ilości zebranych sztuk złota. Znaczącym momentem okazało się podejście pod Barona Nashora w wykonaniu Rulera i spółki. Reakcja przeciwników była katastrofalna w skutkach – nie tylko nie udało im się udaremnić odejścia do walki z potężnym stworem, lecz także przegrali wywołaną walkę drużynową. Wkrótce pozbawiona defensywy baza ekipy ShowMakera stała się łatwym łupem.

Wraz z rozpoczęciem trzeciej, a zarazem ostatniej odsłony serii przedstawiciele DAMWON Gaming nie zamierzali dać rywalom żadnych szans na odniesienie zwycięstwa. Od pierwszych minut rozpoczęli kampanię mającą na celu sprawne zakończenie rozgrywki. Do momentu pojawienia się Barona Nashora udało im się wypracować niemal siedmiotysięczną przewagę ekonomiczną zbudowaną za sprawą eliminacji oraz niszczenia zewnętrznych umocnień. Co więcej, na ich koncie widniał także Ocean Drake. Canyon wraz z kolegami sięgnęli po Barona Nashora zaledwie kilka chwil po jego przybyciu na Summoner’s Rift, natomiast do zakończenia serii doszło po udanej wymianie na środkowej alei, gdy licznik czasu rozgrywki przekroczył drugi kwadrans.

Hanwha Life Esports 0-2 Griffin

Drugie spotkanie dnia zakończyło się znacznie szybciej, albowiem po dwóch mapach zwycięstwo trafiło na konto zawodników Griffin, którzy mierzyli się z Hanwha Life Esports. Pierwsza odsłona starcia była niezwykle jednostronna. Chovy i spółka dominowali swoich rywali w każdym aspekcie gry, a w dwudziestej minucie posiadali przeszło sześć tysięcy złota. Na ich koncie widniały wszystkie objective’y, włącznie z Nashorem zgładzonym zaledwie kilka chwil po przybyciu na Summoner’s Rift. Ostatecznie starcie dobiegło końca po drugim kwadransie zmagań, natomiast skalę dominacji idealnie zobrazuje jeden fakt: Tempt i spółka w przeciągu spotkania nie zdobyli choćby jednego zabójstwa, ani nie zepchnęli żadnej z wież przeciwnika.

Rozgrywka kończąca spotkanie z początku również przebiegała jednostronnie. Gracze Griffin ponownie zabezpieczyli kilka wczesnych zabójstw, a także cenne cele mapy: Infernal Drake’a oraz Rift Heralda. Jak się wkrótce okazało, gracze Hanwha Life Esports nie byli aż tak bardzo pasywni, jak poprzednim razem. SoHwan z ekipą zdołali wyrównać pod względem eliminacji, a także sięgnąć po wulkanicznego smoka. Na ich niekorzyść wciąż wskazywał aspekt finansowy, którego nigdy nie udało im się nadrobić. Kluczowym momentem w drodze do triumfu Chovy’ego i spółki było zagarnięcie Barona Nashora. Potężne ulepszenie przyczyniło się do wykonania silnego oblężenia, a następnie pchnięcia dolną aleją, które doprowadziło do zakończenia serii.

Podsumowanie

Playoffy letniego splitu League of Legends Champions Korea rozpoczną się już 21 sierpnia. Zobaczymy w nich pięć drużyn, natomiast obowiązującym formatem jest King of the Hill. W pierwszym meczu zobaczymy SK Telecom T1 oraz Afreeca Freecs.

Końcowa tabela LCK prezentuje się następująco:

  1. Griffin (13-5)
  2. DAMWON Gaming (13-5)
  3. SANDBOX Gaming (12-6)
  4. SK Telecom T1 (11-7)
  5. Afreeca Freecs (11-7)
  6. Gen.G (10-8)
  7. KingZone DragonX (9-9)
  8. KT Rolster (6-12)
  9. Hanwha Life Esports (5-13)
  10. Jin Air Green Wings (0-18)