kt Rolster pokonało bez straty mapy Longzhu Gaming w starciu o pierwsze miejsce w tabeli LCK. Tym samym zwielokrotnili swoje szansę na uzyskanie bezpośredniego awansu do finału.

 

kt Rolster

Korea, Republic of Smeb – Renekton
Korea, Republic of Score – Gragas
Korea, Republic of Pawn – Galio
Korea, Republic of Deft – Ashe
Korea, Republic of Mata – Braum

vs.

Longzhu Gaming

Jayce – Khan Korea, Republic of
Rek'Sai – Cuzz Korea, Republic of
Orianna – Bdd Korea, Republic of
Twitch – PraY Korea, Republic of
Thresh – GorillA Korea, Republic of

Początek spotkania był lekko stonowany, jednak z czasem to gracze kt zaczęli dochodzić do głosu i obejmować prowadzenie. Longzhu po kilku nieudanych próbach podejmowania walki z rywalem cofnęli się do głębokiej defensywy. Drużyna Pawna po początkowym sukcesie, jakim było zniszczenie wież drugiego poziomu, napotkali niesamowity opór ze strony rywala. Bardzo długo musieli się męczyć z podejściem, pod wieże broniące inhibitorów.

Udało im się to dopiero po zabiciu barona, jednak zniszczenie inhibitora przypłacili ogromnymi stratami. Brak doświadczenia poszczególnych graczy Longzhu objawił się jednak w tym momencie, gdyż zbyt głęboko pognali za rywalem i w ten sposób nie byli w stanie zabezpieczyć żadnego celu mapy. kt po przegranym starciu zaczęło grać o wiele ostrożniej i bardziej rozważnie oblegać rywala. Pomimo tego, że ich kompozycja była przeciętna w późnym etapie gry, udało im się zakończyć spotkanie w 50 minucie, wykorzystując wzmocnienie od barona i starszego smoka.

Longzhu Gaming

Korea, Republic of Khan – Renekton
Korea, Republic of Cuzz – Elise
Korea, Republic of Bdd – Syndra
Korea, Republic of PraY – Ashe
Korea, Republic of GorillA – Alistar

vs.

kt Rolster

Maokai – Smeb Korea, Republic of
Rek'Sai – Score Korea, Republic of
Orianna – Pawn Korea, Republic of
Kalista – Deft Korea, Republic of
Rakan – Mata Korea, Republic of

Już od początku drugiej mapy zarysowała się widoczna przewaga graczy kt Rolster. Score zdołał znaleźć schemat w grze Cuzza i wykorzystując go, wyszedł na kilka dobrych okazji do walki w przewadze. Najwięcej na jego pomocy w początkowym etapie spotkania skorzystał Smeb, który później bez większych problemów wygrywał pojedynki na górnej linii. Mając wywalczoną przewagę w tej części mapy, gracze kt zdecydowali się skupić na dolnej części mapy. Udało im się zaskoczyć rywala, wchodząc drużynowo do jego lasu i zdobywając tam kolejne zabójstwa.

Po zdobyciu dwóch pierwszych struktur zakończenie spotkania stało się formalnością. Longzhu nie chciało się cofnąć do defensywy jak w poprzedniej grze i starali się szukać kontaktu i ewentualnego błędu rywala. To jednak Cuzz z drużyną popełniali więcej pomyłek i w ten sposób kt zdobyło jeszcze większe spotkanie. Finalnie potwierdzili swoje pierwsze miejsce w LCK w 27 minucie, niszcząc nexus rywala.