Przedostatni dzień rozgrywek czwartego tygodnia LCK nie przyniósł podobnych zaskoczeń, co poprzedni – KT Rolster potwierdziło swoją formę wygrywając z Samsung 2:0, a Longzhu Gaming udało się pokonać ROX Tigers 2:1.

Pierwszy mecz miał zadecydować o przyszłości KT Rolster na szczycie tabeli – w przypadku przegranej, drużyna dzieliłaby pierwsze miejsce z SKT. Samsung zapewniłoby sobie wtedy drugą lokatę wyprzedzając mistrzów świata. Szybko jednak okazało się, że to nowy koreański super team radzi sobie znacznie lepiej – KT kotrolowało rozgrywkę od początku do końca. Na pierwszej mapie nie dało oponentom żadnych szans – Samsung nie zdołało zdobyć ani jednego zabójstwa czy zniszczyć wieży. Była to tak zwana perfekcyjna gra, co jeszcze nie zdarzyło się w tym sezonie.

Druga mapa nie przyniosła oddechu wicemistrzom świata – KT rządziło na mapie twardą ręką, a Score był zawsze krok przed Haru i wyprzedzał jego próby pomocy drużynie. Nawet pomimo Camille, którą Samsung Galaxy wybrało na górną aleję, nie udało im się zdobyć przewagi na żadnej z linii. Jedynym pozytywem w ekipie wicemistrzów świata był Crown, który zaprezentował się nie najgorzej, lecz nie wystarczająco, by pokonać koreański super team.

KT Rolster w dwóch szybkich spotkaniach zmiażdżyło Samsung Galaxy, a ich forma wydaje się powalająca. Na tle całej ekipy wyróżnia się Score, który w sobotnim meczu dwukrotnie został odznaczony nagrodą MVP, co sprawiło, że ma teraz najwięcej punktów w tej kategorii (500).

Drugie spotkanie sobotnich rozgrywek zapowiadało się mniej ciekawie – Longzhu Gaming podjęło w nim ROX Tigers. „Tygrysy” borykają się z bardzo dużą ilością problemów i nikt nie spodziewał się po nich dużo. Wbrew oczekiwaniom udało im się jednak sprawić przeciwnikom wiele problemów i niemalże udało im się wygrać całe bo3. Ich forma była bardzo zaskakująca, lecz katalizatorem dobrych zagrań był głównie Mickey – midlaner wydaje się radzić sobie doskonale w tym sezonie. Niestety wątpliwe fazy wyborów i wykluczeń ROX nie pozwoliły mu kompletnie zdominować przeciwników. Jedną z przyczyn zwycięstwa Longzhu była Camille, którą Expession dwa razy poniósł drużynę. Został za to nagrodzony podwójną nagrodą MVP meczu.

Podczas jutrzejszych spotkań będziemy mieli okazję oglądać mistrzów świata podejmujących bbq Olivers oraz spotkanie z dolnej części tabeli – Jin Air Green Wings przeciwko MVP.