Po półfinałowym zwycięstwie nad Afreeca Freecs, Griffin miało aż trzy tygodnie aby rozpracować KT Rolster. Ta sztuka debiutantom się jednak nie udała, a Score i spółka zapewnili swojej organizacji pierwszy tytuł mistrzowski koreańskiej ligi.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Aatrox
Korea, Republic of Score ‒ Sejuani
Korea, Republic of Ucal ‒ Viktor
Korea, Republic of Deft ‒ Jinx
Korea, Republic of Mata ‒ Alistar

vs.

Griffin

Cho'Gath ‒ Sword Korea, Republic of
Zac ‒ Tarzan Korea, Republic of
Urgot ‒ Chovy Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ Viper Korea, Republic of
Tahm Kench ‒ Lehends Korea, Republic of

Żadna z drużyn nie chciała podejmować niepotrzebnego ryzyka nawet w fazie wykluczeń i wyborów. Mimo, iż pierwszą rundę banów przetrwały agresywne postacie, takie jak Nocturne czy Lee Sin, to obie ekipy zdecydowały się na bezpiecznych dżunglerów. Zarówno KT Rolster, jak i Griffin, utworzyły kompozycje, które błyszczą w późniejszych fazach gry, zostawiając los pierwszej odsłony w zdolności zawodników do walczenia w starciach zespołowych.

Od samego początku bardzo aktywny był jednak Score – leśnik KT Rolster raz za razem atakował środkową i dolną aleję Griffin. Pierwsze ataki kończyły się fiaskiem, lecz w pewnym momencie presja wywierana przez jeźdźca Bristle'a okazała się zbyt duża do uniesienia przez graczy Griffin, dzięki czemu jego ekipa zapisała na swoim koncie dwa łatwe zabójstwa. Odpowiedź ze strony debiutantów w LCK była natychmiastowa – do głosu doszedł Sword, który przez całą grę przeważał nieznacznie nad swoim przeciwnikiem z górnej linii – Smebem. Reprezentant Griffin aż dwukrotnie wyeliminował oponenta, wyrównując stan spotkania.

Walka, która rozegrała się w 19 minucie była zwiastunem tego, co miało decydować o rozstrzygnięciu odsłony inauguracyjnej finału. W chaotycznym starciu królowali dwaj strzelcy – Deft oraz Viper, zadając ogromne obrażenia wszystkim rywalom. Ostatecznie, górą z tej potyczki wyszło Griffin, co pozwoliło ekipie odzyskać kontrolę nad mapą. Po tej walce, to Chovy i spółka szukali jak najczęstszych okazji do wymiany ciosów, widząc fragment swojej przewagi. Wtedy nieoceniony stał się Viper – dzierżący w swoich rękach Kai'Sę strzelec kompletnie zdominował wszystkie starcia drużynowe i praktycznie samodzielnie poniósł swój zespół do zwycięstwa.

Griffin

Korea, Republic of Sword ‒ Ornn
Korea, Republic of Tarzan ‒ Zac
Korea, Republic of Chovy ‒ Zoe
Korea, Republic of Viper ‒ Varus
Korea, Republic of Lehends ‒ Morgana

vs.

KT Rolster

Urgot ‒ Smeb Korea, Republic of
Taliyah ‒ Score Korea, Republic of
Irelia ‒ Ucal Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ Deft Korea, Republic of
Alistar ‒ Mata Korea, Republic of

Pomimo tego, iż Kai'Sa po raz drugi prześliznęła się przez fazę banów, Griffin zdecydowało się tym razem na innego strzelca – Varusa. Łucznik uzupełniał kompozycję bardzo mocno skupioną na walkach drużynowych. Ten wybór pozostawił jednak wyżej wspomnianą Kai'Sę w rękach Defta. KT Rolster postawiło na strategię tzw. 1-3-1, z dwoma graczami z solo alejek przepychającymi boczne linie.

Na przelew krwi nie trzeba było długo czekać – osiągnięcie przez Ucala szóstego poziomu doświadczenia otworzyło drogę do zabójczych walk na środkowej alei. Wychowanek KT Rolster podjął Chovy'ego w potyczce jeden na jednego i wyszedł z niej zwycięsko. Dzięki temu, to właśnie ekipa Score'a przejęła kontrolę nad wczesną fazą gry i, choć Griffin potrafiło zdobyć dwa zabójstwa, pewnie parła do przodu, zabezpieczając oba pierwsze smoki.

Liczne potyczki drużynowe były dość wyrównane, lecz oblicze tych starć odmieniło się, gdy Deft złożył drugi przedmiot – posiadając w swoim ekwipunku Guinsoo's Rageblade, strzelec KT Rolster kompletnie zdemolował zawodników Griffin, odwdzięczając się Viperowi za jego dokonania sprzed kilkudziestu minut. Griffin nie potrafiło powstrzymać byłego reprezentanta Samsung Galaxy Blue i zmuszone było uznać wyższość swoich oponentów.

Griffin

Korea, Republic of Sword ‒ Jayce
Korea, Republic of Tarzan ‒ Taliyah
Korea, Republic of Chovy ‒ Urgot
Korea, Republic of Viper ‒ Yasuo
Korea, Republic of Lehends ‒ Tahm Kench

vs.

KT Rolster

Cho'Gath ‒ Smeb Korea, Republic of
Olaf ‒ Score Korea, Republic of
Viktor ‒ Ucal Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ Deft Korea, Republic of
Alistar ‒ Mata Korea, Republic of

Po pierwszych dwóch odsłonach pojedynku finałowego, dwie postacie zachowały stuprocentowy współczynnik zwycięstw. Już w fazie draftu przed trzecim starciem stało się jasne, że stan ten ulegnie zmianie – Griffin zdecydowało się nie wykluczać Kai'Sy, lecz zabrało KT Urgota. Ekipa dowodzona przez CvMaxa porzuciła też konwencjonalnych strzelców, oddając w ręce Vipera Yasuo.

Od pierwszych minut to Griffin znajdowało się o krok przed rywalami. Bardzo pomysłowa ścieżka nakreślona przez Tarzana w lesie pozwoliła tej formacji na przypuszczenie szybkiego ataku na dolną alejkę, gdzie ofiarą Vipera i spółki padł Mata. Dzięki temu zabójstwu, dzierżący Yasuo zawodnik z dolnej alei mógł spokojnie pokonywać kolejne miniony i, będąc niezagrożonym, zdobywać złoto na kluczowe dla tego samuraja przedmioty.

KT Rolster czekało, podobnie jak w poprzednich dwóch grach, aż Kai'Sa zbuduje Guinsoo's Rageblade, co miało zapewnić ekipie siłę nie do powstrzymania w walkach drużynowych. Griffin przyspieszyło jednak tempo rozgrywki i forsowało niewygodne dla zespołu Defta potyczki, w których Chovy zmienił się w pana życia i śmierci. Umiejętność specjalna midlanera decydowała o przeżyciu zawodników KT Rolster, co uniemożliwiło tej formacji na utrzymanie gruntu pod nogami. Choć Griffin już w 25 minucie posiadało gigantyczną przewagę w ilości zarobionego złota, to Sword zdecydował się na samodzielne wkradnięcie się do bazy KT Rolster. Zawodnikowi z górnej alei nie udało się co prawda powtórzyć wyczynu xPeke z 2013 roku, lecz obrażenia jakie zadał nexusowi wystarczyły, aby dzieła dokończyły miniony.

Griffin

Korea, Republic of Sword ‒ Malphite
Korea, Republic of Tarzan ‒ Olaf
Korea, Republic of Chovy ‒ Zoe
Korea, Republic of Viper ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of Lehends ‒ Gragas

vs.

KT Rolster

Jayce ‒ Smeb Korea, Republic of
Trundle ‒ Score Korea, Republic of
Taliyah ‒ Ucal Korea, Republic of
Sivir ‒ Deft Korea, Republic of
Alistar ‒ Mata Korea, Republic of

KT Rolster nie chciało mierzyć się już z potęgą Urgota i wykluczyło Kata Noxusu w pierwszej fazie banów. Griffin zdecydowało się wtedy na zabranie Kai'Sy, która choć poniosła porażkę w poprzedniej odsłonie, pozostaje niesamowicie groźną postacią w rękach Vipera. Ekipa tego strzelca zbudowała typową dla siebie kompozycję, zdolną do przeprowadzania wybuchowych, chaotycznych potyczek.

Zadziwiająco, żadna z drużyn nie chciała tym razem podejmować dużego ryzyka na początku gry. Na pierwsze ciosy przyszło nam zatem czekać do 8 minuty, kiedy Ognisty Smok zwabił KT Rolster w dolną część mapy. Choć wszyscy zawodnicy obu ekip uszli z życiem z walki o to wzmocnienie, to pasek zdrowia Lehendsa został poważnie nadszarpnięty. Decyzja wspierającego Griffin o pozostaniu na dolnej alei okazała się jednak dla niego zabójcza – Score błyskawicznie wziął go na celownik, a następnie zanurkował pod wieżę. Odpowiedź GRF była dość szybka – już dwie minuty później Tarzan sflankował Smeba i pokonał toplanera KT Rolster. Na ratunek swojemu koledze z zespołu pospieszyli jednak aż trzej inni reprezentanci jednego z największych koreańskich telekomów. Wtedy też wywiązała się walka czterech na czterech, którą całkowicie zdominowali gracze Griffin, korzystając z luk w wizji po stronie KT.

Wydawało się, że walka z górnej alei podyktuje warunki gry. Po kiepskich początkowych zagraniach, Ucal przypomniał jednak wszystkim, dlaczego Taliyah jest w jego rękach tak groźna – midlaner doskonale operował umiejętnością specjalną swojej postaci, odcinając najpierw Sworda, a następnie Vipera w dwóch kolejnych potyczkach drużynowych. Mimo tego, KT Rolster nie ustrzegło się błędów – ofensywa ekipy na Barona Nashora wpędziła zawodników w białych koszulkach w niekorzystną walkę. Zrywy Griffin były jednak chwilowe, a ostatni z nich pozwalał kibicom formacji mieć nadzieje na końcowy triumf, lecz KT Rolster zdołało odeprzeć ten atak i zapisało czwartą odsłonę na swoje konto.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Urgot
Korea, Republic of Score ‒ Nocturne
Korea, Republic of Ucal ‒ Galio
Korea, Republic of Deft ‒ Xayah
Korea, Republic of Mata ‒ Rakan

vs.

Griffin

Gnar ‒ Sword Korea, Republic of
Taliyah ‒ Tarzan Korea, Republic of
Vel'Koz ‒ Chovy Korea, Republic of
Ezreal ‒ Viper Korea, Republic of
Tahm Kench ‒ Lehends Korea, Republic of

Piąta, decydująca odsłona spotkania przyniosła zupełnie inny przebieg fazy draftu. Choć Kai'Sa ponownie znalazła się w puli czempionów do wyboru, to córka Kassadina nie przyciągnęła ani Defta, ani Vipera. Będący kluczową postacią Urgot pojawił się jednak w rękach Smeba.

Perspektywa możliwości popełnienia błędu, który niweczył szansę jednej z ekip na zwycięstwo letniego splitu skutecznie odstraszyła zawodników obu formacji od podejmowania jakiegokolwiek ryzyka. Aż 18 minut rozgrywki minęło przed przelewem krwi na Summoner's Rift – w tej minucie duet z dolnej alejki KT Rolster udał się w górną część mapy, gdzie Mata wraz z Score'em sprowokowali walkę drużynową. Dzięki tej potyczce, w której Deft i spółka zdobyli dwa zabójstwa, inicjatywa w decydującej odsłonie znalazła się po stronie KT Rolster.

Griffin broniło się dzielnie, lecz KT Rolster pokazało doskonałe wyszkolenie strategiczne. Każdy ruch formacji był dobrze zaplanowany, a jej defensywa była na tyle szczelna, że Sword i Tarzan nie potrafili się przebić do Defta, który zadawał ogromne obrażenia w każdej walce drużynowej. Oblężenie bazy GRF było długie i wydawało się, że ekipie Chovy'ego uda się nawet odeprzeć ten atak i przejść do własnej ofensywy, lecz kombinacja teleportacji Smeba i umiejętności specjalnej Score'a zniweczyła plany Griffin. Szybka eliminacja przeciwnych carry pozwoliła KT Rolster odnieść końcowe zwycięstwo i zapewnić organizacji pierwszy tytuł mistrzowski LCK.