Wyniki czwartkowych zmagań w ramach League of Legends Champions Korea nie były zaskoczeniem. W obu meczach spotkały się drużyny o niezwykle różnych wynikach dotychczasowych spotkań.

Jin Air Green Wings 0-2 KingZone DragonX

Dziewiąty tydzień spotkań League of Legends Champions Korea zainicjowało spotkanie pomiędzy Jin Air Green Wings a KingZone DragonX. Biorąc pod uwagę brak zwycięstw w letnim splicie na koncie Grace’a i spółki, to ich rywale byli bezpośrednimi faworytami do odniesienia zwycięstwa. Przebieg wczesnego etapu rozgrywki wskazywał jednak na korzyść podopiecznych Han „H Dragona” Sang-yonga, którzy zaliczyli serię wczesnych eliminacji, a także przejęli dwa smoki, które nawiedziły Summoner’s Rift. Pozostający w defensywie Cuzz wraz z kolegami przebudzili się dopiero po dwudziestej piątej minucie, a walka drużynowa zakończona ich triumfem posłużyła do zabezpieczenia Barona Nashora. W przeciągu kolejnych chwil potężne błogosławieństwo zostało wykorzystane do znacznego uszczuplenia defensywy przeciwników, a następnie do zakończenia rozgrywki.

Na przestrzeni drugiej odsłony starcia gracze KingZone DragonX znacznie szybciej przeszli do ofensywy, choć rywale nie zamierzali pozwolić im na gładkie przejęcie prowadzenia nad rozgrywką. Znaczącym wydarzeniem okazała się wymiana na dolnej alei, gdzie zdecydowanie swoimi umiejętnościami gry jako Azir wykazał się Naehyun, który dzięki tzw. Shurima Shuffle uniemożliwił ucieczkę swoim rywalom. Z życiem pożegnali się niemalże wszyscy z nich, przez co szkoleni przez Kang „Hirai” Dong-hoona mogli zdobyć cennego Infernal Drake’a. Za pośrednictwem późniejszych pojedynków utorowali sobie także drogę do zabezpieczenia Barona Nashora. Cenne ulepszenie przyczyniło się do kolejnej, sprawnej deklasacji wrogów w otwartym pojedynku. Pozbawiona defensywy baza stała się łatwym łupem, który przysłużył się do zwieńczenia rywalizacji.

DAMWON Gaming 2-0 KT Rolster

W drugim spotkaniu dnia udział wzięła przedostatnia drużyna według tabeli wyników – KT Rolster – natomiast ich rywalami byli gracze spod szyldu DAMWON Gaming, którzy czynnie walczą o objecie fotelu lidera. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie Canyon i spółka błyszczeli we wczesnym etapie rozgrywki, gdzie już do piętnastej minuty wypracowali niewielką przewagę pod względem ilości złota, lecz co ważniejsze, zabezpieczyli dwa cenne smoki. Próby odwrócenia losów rozgrywki dokonywane przez przedstawicieli KT Rolster nie były wystarczające, aby odebrać ekipie Nucleara pierwsze zwycięstwo w serii. Zmagania zakończyło świetne oblężenie, w którego efekcie runęły trzy inhibitory, a kilka chwil później nexus.

Kolejna, a zarazem ostatnia odsłona w starciu ukazała pełnię sił formacji DAMWON Gaming. Już w dziesiątej minucie na koncie ekipy Nuguri’ego widniało aż siedem eliminacji, co przekładało się na niemal trzytysięczną przewagę pod względem ilości zebranych sztuk złota. Obraz znakomitej, choć wczesnej kontroli mapy dopełniał zabezpieczony Cloud Drake. Pomimo znakomitej sytuacji, przyszłym zwycięzcom przyszło popełnić kilka błędów: oddanie kilku zabójstw z uwagi na działania w pojedynkę, oraz utrata kilku celów mapy. Mimo wszystko potknięcia były niewystarczające, aby wypuścić z kurczowo zaciśniętych dłoni kolejną wygraną serię. Ostatecznie ekipa ShowMakera odniosła triumf na chwilę przed trzydziestą minutą, a zarazem zaledwie moment po zabezpieczeniu cennego ulepszenia Barona Nashora.