Beniaminek LCK – Griffin wygrało swoje pierwsze spotkanie, które było ich debiutem w LCK. Oprócz tego pierwszy dzień rozgrywek ligi koreańskiej przyniósł nam sporo nieoczekiwanych wyborów bohaterów oraz wygraną MVP nad bbq Olivers.

MVP 2-0 bbq Olivers

W meczu otwarcia letniego splitu LCK obie drużyny zdecydowały się zagrać wokół mocnych kombinacji postaci i tak ze strony bbq zobaczyliśmy Nunu i Karthusa, a ze strony MVP Mastera Yi i Tarica na środkowej alejce. Z obu tych kombinacji o wiele lepiej poradziły sobie postacie wybrane przez MVP. Co prawda pierwsze minuty spotkania należały do drużyny Tricka i IgNara, ale w środkowym etapie gry Master Yi wspierany przez umiejętności ostateczne Lulu i Tarica dosłownie masakrował wszystkich przeciwników. Już w 15 minucie nowy leśnik MVP – Youndu przekroczył barierę 200 stronników, w dużej mierze dzięki zbieraniu kolejnych fal ze środkowej alejki. Po 20 minucie bbq praktycznie nie istniało na mapie. Ostatecznie drużyna Tricka zdecydowała się podjąć bardzo ryzykownego barona, co doprowadziło do walki zespołowej, w której gracze MVP unicestwili swoich rywali i chwilę później zakończyli spotkanie.

W rewanżowym starciu zobaczyliśmy już o wiele bardziej standardowe kompozycje po obu stronach. Tym razem pierwsze skrzypce grał Ian, który na środkowej alejce kompletnie zdominował swojego rywala. Jego Irelia była obecna w każdym punkcie na mapie i stopniowo budowała przewagę dla jego drużyny. bbq kompletnie nie potrafiło go powstrzymać i stopniowo cofało się coraz głębiej na swoje terytorium.  Drużyna Tricka widząc, że gra obronna nie przynosi efektu, zdecydowała się zagrać agresywniej i szukać udanej walki drużynowej. Na takową było już za późno i Ian praktycznie samodzielnie zdobywał kolejne zabójstwa, co przyczyniło się do wygranej MVP.

Hanwha Life Esports 1-2 Griffin

Byli gracze Rox Tigers w barwach nowej organizacji w swoim pierwszym spotkaniu mierzyli się z beniaminkiem LCK. Pomimo tego, że to zawodnicy HLE byli o wiele bardziej doświadczeni, to Griffin było w tej grze faworytem. Początek spotkania przebiegał pod dyktando SeongHwana, który w pełni wykorzystał potencjał Elise we wczesnym etapie gry. Później dolna alejka Griffin świetnym zagraniem pozwoliła swojej drużynie wyrównać stan złota. Błąd beniaminka pozwoli Lindarangowi zdobyć kolejne dwa zabójstwa dla HLE, które po raz kolejny wyszło na prowadzenie i zaczęło kontrolować przebieg gry. Griffin popełniało sporo błędów i kompletnie nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na Dariusa, który miał na swoim koncie pięć zabójstw w 11 minucie. W środkowym etapie gracze Hanwha Life kompletnie zdominowali grę i bardzo szybko unicestwili barona. To wzmocnienie pozwoliło im na zakończenie pierwszej gry.

Po zmianie stron po raz kolejny nie zobaczyliśmy strzelca na dolnej alejce. Tym razem wczesny etap spotkania należał do graczy Griffin, którzy dzięki świetnej grze Vipera zniszczyli pierwszą wieże na dolnej linii. Następnie Griffin popełniło potężny błąd, inicjując walkę drużynową w górnej części mapy, która pozwoliła Hanwha Life wyrównać sytuację na mapie. Gracze HLE kompletnie zdominowali środkowy etap gry, ale zbyt szybko zdecydowali się na zaatakowanie inhibitora przeciwnika. To sprawiło, że Tarzan mógł zainicjować walkę drużynową, która pozwoliła Griffin unicestwić rywali i zabić barona. Chwilę później doszło do kolejnego starcia, które po raz kolejny wygrała drużyna Tarzana, która ostatecznie wygrała drugą mapę.

Trzecia gra była popisem niesamowitej gry Chovyego. Gracz środkowej alejki Griffin najpierw przetrwał ciężkie starcie z Irelią, a następnie w środkowym etapie gry był głównym aktorem tego meczu. Gracze Hanwha Life lepiej radzili sobie z przejmowaniem celów mapy, ale przegrali wszystkie potyczki ze swoim rywalami, w dużej mierze właśnie za sprawą bardzo dobrej gry Chovyego. Unicestwiony przez Griffin w 26 minucie baron przesądził o wyniku spotkania i sprawił, że drużyna Tarzana wygrała swoje debiutanckie spotkanie w LCK.