Dzisiejszy poranek oznaczał start trzeciej kolejki w koreańskiej lidze, a na jej inauguracje na Summoner's Rift pojawili się zawodnicy T1 oraz DAMWON Gaming.

Starcia w trzecim tygodniu letniego splitu LCK dla wielu fanów oznaczają wyklarowanie jaśniejszej sytuacji, jeżeli chodzi o rozkład tabeli, wszak obecnie istnieje w jej górnej części mocny ścisk. Trudno jest także na chwilę obecną określić stosunek sił niektórych formacji, gdyż każda z nich zagrała do tej pory jedynie po cztery mecze. Do tej pory można było stwierdzić jedno – widniejące samotnie na szczycie DragonX wygląda na najpotężniejszą ekipę ze Wschodu.

Na start kolejki mogliśmy zobaczyć dzisiaj pewnego rodzaju szlagier, w którym to w rolach głównych wystąpili broniący tytułu mistrzowie i DAMWON Gaming. Krótko mówiąc, w dobrym stylu przegrało T1. Faker i spółka walczyli w obu grach do samego końca, jednakże ich katem okazały się bójki pod globalnymi objective'ami. To wtedy, walcząc między innymi o Nashora i Elder Dragona, zawodnicy DAMWON cudem zgarnęli oba błogosławieństwa, a lepsze kompozycje pod teamfighty w późniejszej fazie gry sprawiły, że jednocześnie okazali się lepsi od swoich rywali. Dzisiejsza wygrana postawiła ich na drugim miejscu w tabeli LCK.

Następnie oglądać można było reprezentantów SANDBOX Gaming oraz Gen.G. Seria okazała się być bardzo jednostronna. Clidowi i spółce udało się niemalże osiągnąć perfekcyjną grę w pierwszym etapie serii, a wszystko dzięki właśnie Ashe Rulera i Ekko BDD. Strzelec bezbłędnie kite'ował rywali, za to gracz środkowej alejki stanowił siłę nie do zatrzymania dla ekipy Summita. Historia powtórzyła się w drugiej grze, chociaż trzeba przyznać, że SANDBOX stawiało w niej odrobinę większy opór. Katem formacji ponownie okazał się strzelec, któremu znowuż pozwolono wybrać Ashe, a także BDD, tym razem na Azirze, którym uwielbia grać.

LCK powraca jutrzejszego poranka o godzinie 10:00. W pierwszym meczu zobaczymy Afreeca Freecs kontra Hanwha Life Esports, a następnie DragonX podejmie Team Dynamics. Transmisja będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv