LCK: Analiza szóstej kolejki spotkań cz. 2

01.03.2017 Tomasz Milaniuk
lolesports

KT Rolster (1.98) vs (1.65) SK Telecom T1

Mecz, na który czekali wszyscy – pojedynek dwóch topowych zespołów ligi koreańskiej tzw. “Telecom War” czyli wojna gigantów sieci telefonicznych. Przewidzenie wyniku tego spotkania wydaje się niemalże niemożliwe – obie drużyny mają w tej chwili po 7 wygranych i jedną przegraną. Część koreańskich profesjonalnych zawodników wskazuje na SKT jako potencjalnie lepszą ekipę, głównie ze względu na solidność ich wystąpień. Wśród ogromu zalet mistrzów świata wymienia się również mentalność zwycięzców oraz zaplecze trenerskie. Coach kkOma ma na swoim koncie wiele sukcesów w aspekcie taktycznym i strategicznym, ale także w pracy bezpośrednio z zawodnikami – doskonałym tego przykładem są wyniki Huniego pod skrzydłami trenera. Były toplaner Fnatic i Immortals znacznie poprawił swoje umiejętności gry tankami oraz zmienił nastawienie i wydaje się, że wszystko to za sprawą kkOmy oraz reszty zaplecza trenerskiego. Niestety w meczu z Afreeca Freecs, Huni nie zaprezentował się tak dobrze, jak w reszcie spotkań. Spirit oraz MaRin kompletnie zdominowali młodego toplanera, co wzbudza wątpliwości co do jego gry przeciw najlepszym zawodnikom górnej alei. Do takich właśnie należy oponent Huniego w nadchodzącym meczu – Smeb. Toplaner KT Rolster jest uważany za najlepszego na świecie, a wraz ze swoim junglerem – Scorem, stanowią ogromne zagrożenie. To właśnie oni mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu. Nie sposób jednakże przewidzieć wyniku spotkania, chociaż jedno wydaje się pewne – mecz będzie wspaniałym widowskiem.

Longzhu Gaming (1.4) vs (2.52) MVP

Jak widzieliśmy w pierwszym spotkaniu tych dwóch drużyn, które odbyło się we wtorek, Longzhu Gaming jest nieco lepsze niż przeciwnicy. Po stronie MVP mogliśmy zaobserwować bardzo dobrą grę drużynową oraz solidne występy Beyonda i Maxa. Niestety toplaner zespołu – ADD, który dotychczas prezentował się bardzo dobrze, został skutecznie pozbawiony ulubionych postaci w fazie wyborów i wykluczeń, co zakończyło się marnym występem przeciw Longzhu. Oprócz niego po raz kolejny źle zaprezentował się MaHa, który zdecydowanie stanowi największy problem drużyny. Longzhu Gaming popełniło we wtorkowej serii sporo błędów, lecz jest zdecydowanie mocniejszą ekipą, co widać było w komfortowych fazach wyborów i wykluczeń i lepszej decyzyjności zespołu.

bbq Olivers (2.78) vs (1.33) Samsung Galaxy

Jak mieliśmy okazję oglądać w środowych spotkaniach, mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami był bardzo zacięty. Jednakże po swojej stronie Samsung Galaxy miało znacznie lepszą grę makro oraz kontrolę mapy. Pomimo tego nadal często rotują zawodników w składzie, co sprawia, że czasem zespół wydaje się nie do końca zgrany. Po stronie bbq Olivers to właśnie współpraca graczy jest główną siłą napędową drużyny, co może przeważyć szalę zwycięstwa na ich stronę. Nie jest jednak pewne jak zaprezentują się zawodnicy bbq, a przede wszystkim Crazy, który w środowym spotkaniu wypadł dość słabo – jego oponent wyglądał o wiele lepiej. Nie tylko Crazy ma jednak na koncie gorsze występy, w tym sezonie bardzo kiepsko prezentuje się również Bless, który w zeszłym roku wydawał się bardzo obiecującym zawodnikiem.

Niewykluczone, że współpraca i zgranie bbq pozwolą im wygrać spotkanie, lecz wydaje się, że umiejętności zawodników Samsung Galaxy oraz lepsze zrozumienie rotacji sprawią, że to wicemistrzowie świata ponownie pokonają oponentów.

ROX Tigers (2.02) vs (1.62) Jin Air Green Wings 

Środowy pojedynek tych zespołów potwierdził przypuszczenia z poprzedniej części analizy – Jin Air Green Wings ma ogromne problemy z decyzyjności. Główną siłą napędzającą zespół jest jungler, UmTi, lecz w ostatnim czasie jego występy były bardzo rozczarowujące, w porównaniu do początku sezonu. Po stronie ROX Tigers widać duże postępy i pomimo tego, że nadal brakuje im stabilności, a forma niektórych zawodników jest bardzo chwiejna, to wydaje się, że po raz kolejny bez większych problemów wygrają spotkanie.

SK Telecom T1 (1.65) vs (1.98) KT Rolster

Wynik drugiego meczu gigantów ligi koreańskiej, tak samo jak pierwszego, jest raczej nie do przewidzenia. Można oczywiście wyciągnąć wnioski z rezultatu spotkania czwartkowego, lecz wcale wygrana w jednym z meczów nie powinna być podstawą do przesądzenia, który z zespołów jest lepszy i niekoniecznie musi oznaczać, że po raz kolejny zwycięży ta sama drużyna.

Afreeca Freecs (1.32) vs (2.83) Kongdoo Monster

Przypuszczenia z pierwszej części analizy potwierdziły się w środowym spotkaniu tych dwóch zespołów. Pomimo tego, że styl w jakim Afreeca Freecs wygrało nie był powalający, wydaje się, że bez większych problemów powinno im się udać ponowić sukces ze środy. Zwycięstwo Kongdoo Monster nie przedstawia się jako realna opcja, gdyż drużyna prezentuje się bardzo słabo. Ich występ na IEM Katowice był rozczarowujący, ale nie zmienił podejścia do rozgrywki – Kongdoo nadal brakuje proaktywności i chęci do podejmowania ryzyka, co powoduje, że zespół oddaje przewagę oponentom niemalże za darmo.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach League Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Inne tego autora