Szósta kolejka League Champions Korea zacznie się już jutro, nadszedł więc czas na analizę pierwszych czterech spotkań, którą przygotowaliśmy przy współpracy z firmą bukmacherską FORTUNA. Zapraszamy do czytania!

MVP (2.52) vs (1.4) Longzhu Gaming 

Przewidzenie zwycięzcy tego spotkania nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Longzhu Gaming jest w czołówce ligi i z tygodnia na tydzień coraz bardziej depcze po piętach liderom, lecz MVP także robi duże postępy. Kluczowym aspektem spotkania będzie gra junglerów obu zespołów – zarówno Longzhu jak i MVP kładą ogromny nacisk na kontrolę mapy zapewnioną przez leśnika. Styl Crasha jest jednak bardziej agresywny niż Beyonda co może przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść Longzhu. Drugim ważnym punktem rozgrywek obu zespołów jest również dolna alejka – AD Carry MVP jest najsłabszym punktem drużyny, pomimo doskonałych występów jego wspierającego – Maxa. Po drugiej stronie mapy na bocie zobaczymy byłych zawodników ROX Tigers, którzy są filarem zespołu, a także motorem napędzającym maszynę Longzhu Gaming. MVP ma jednak po swojej stronie solidną wspołpracę i dobre zgranie, jeżeli drużynie z piątego miejsca uda się wygrać spotkanie, to właśnie ze względu na te czynniki.

Kongdoo Monster (2.83) vs (1.32) Afreeca Freecs 

Obie ekipy znajdują się w dolnej części tabeli, lecz Afreeca Freecs wydaje się zdecydowanie lepszym zespołem. Ich problemy leżą w braku solidności, lecz udało im się wygrać m.in. z mistrzami świata – SK Telecom T1. Kongdoo Monster jest natomiast najgorszą drużyną w lidze – brakuje im pewności w grze, a ich fazy wyborów i wykluczeń pozostawiają wiele do życzenia. Wracając z Katowic, gdzie zespół brał udział w Intel Extreme Masters, nie można mówić o dobrym przygotowaniu na przeciwnika pokroju Afreeca. Kongdoo nie zyskało też pewności siebie w polskim turnieju – wyniki drużyny były niezadowalające, kończąc IEM na 7-8 miejscu. Nie wszystko jest jednak stracone – Freecs brakuje stałości w występach, a zespół najlepiej prezentował się przeciw lepszym oponentom. W meczach z teoretycznie gorszymi ekipami, Afreeca wielokrotnie zawiodło fanów i pokazało się ze słabej strony.

Jin Air Green Wings (1.78) vs (1.82) ROX Tigers 

Oba zespoły znajdują się w dolnej części tabeli, na miejscu 9. (JAG) i 8. (ROX). Druga z tych drużyn pokazała jednak w ostatnich tygodniach ogromny progres – Tigers brało udział w IEM Katowice, gdzie zajęło 3-4 miejsce, przegrywając z najlepszą ekipą z Europy. Mecz był jednak bardzo zacięty, a wielu zawodników ROX Tigers zaprezentowało się bardzo dobrze – należy zauważyć przede wszystkim solidne występy junglera SeongHwana oraz AD Carry Sangyoona. Obaj grali znacznie lepiej niż dotychczas w lidze, co pozwala przypuszczać, że drużyna zaczyna się docierać. Z drugiej strony mamy Jin Air Green Wings, które po wielu zmianach dokonanych w prezesonie wydawało się dość słabą ekipą. W pierwszych tygodniach ligi okazało się jednak, że pomimo braku zwycięstw, zespół jest bardzo obiecujący, a młodzi zawodnicy – UmTi i Teddy, mają ogromny potencjał. Jednakże z kolejki na kolejkę, Jin Air Green Wings nie robią postępów, a w ostatnim tygodniu ich poziom wydawał się niższy niż na początku rozgrywek ligowych. Z tych powodów wydaje się, że ROX Tigers powinno zwyciężyć z oponentami, lecz być może zmęczenie polskim turniejem negatywnie wpłynie na grę drużyny.

Samsung Galaxy (1.33) vs (2.78) bbq Olivers 

Wicemistrzowie świata podejmą byłe ESC Ever, które zaskoczyło dobrą formą w tym sezonie. Ich midlaner – Tempt, wyrasta na wielką gwiazdę, a dolna alejka przekroczyła oczekiwania fanów. Samsung Galaxy natomiast ma sporo problemów i bardzo często wymienia zawodników w ciągu serii. Wicemistrzom brakuje solidności i zgrania jakie prezentowali w zeszłym roku. Jednakże bbq Olivers nie prezentowało się dobrze w meczach z lepszymi oponentami – ich wygrane były dość przekonujące, lecz tylko przeciw słabszym przeciwnikom. Samsung jest natomiast z pewnością mocniejszą ekipą i pomimo małego braku formy wydaje się, że spotkanie z bbq zakończy się na ich korzyść.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach League Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.