Siódma kolejka najlepszej ligi świata rozpocznie się już jutro, dlatego razem z serwisem FORTUNA przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę analizy spotkań League Champions Korea. Zapraszamy do czytania.

SK Telecom T1 (1.04) vs (8.8) Jin Air Green Wings

Mecz wydaje się przesądzony jeszcze zanim się zaczął – SK Telecom odniosło podwójne zwycięstwo przeciwko KT Rolster w szóstej kolejce, co potwierdziło status drużyny jako najlepszej w regionie. Jin Air prezentuje się natomiast fatalnie i jest jedną z najgorszych ekip w League Champions Korea. Wyniki obu zespołów potwierdzają przypuszczenia – SKT ma na swoim koncie 9 wygranych i tylko jedną przegraną, podczas gdy Jin Air może się pochwalić tylko pojedynczym zwycięstwem. Aktualna forma mistrzów świata także nie pozwala przypuszczać, że może przydarzyć im się potknięcie – cała drużyna sprawuje się naprawdę dobrze. Wszystko wskazuje więc na to, że SK Telecom T1 rozprawi się z przeciwnikiem bez żadnych problemów.

bbq Olivers (2.15) vs (1.55) MVP

To spotkanie jest dość trudne do oceny – oba zespoły sprawują się dość dobrze, lecz wydaje się, że to MVP jest w lepszej formie. W porównaniu do początku sezonu, idzie im dużo lepiej, głównie za sprawą doskonałej gry toplanera – ADD oraz supporta – Maxa. Olivers wygrało co prawda pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, lecz ostatnimi czasy nie idzie im tak dobrze i nie robią takich postępów jak ich przeciwnicy. Nie można jednak odmówić im sporej szansy na sukces – jeżeli midlaner zespołu, Tempt, będzie miał dobry dzień, to może bardzo dużo zdziałać. Jego forma jest powalająca i niezależnie od reszty drużyny, zawsze prezentuje się świetnie. Wydaje się jednak, że nie można wymagać od Tempta genialnej dyspozycji w całej serii – MVP jest bardzo solidnym zespołem i raczej nie pozwoli by midlaner mógł wziąć swoją ekipę do plecaka i poniósł ku zwycięstwu.

Samsung Galaxy (1.58) vs (2.3) Afreeca Freecs

Mecz zdecydowanie będzie jednym z ciekawszych spotkań siódmej kolejki – oba zespoły są dość niestabilne i wynik może być bardzo zaskakujący. Samsung Galaxy udaje się wygrać większość pojedynków i zajmują trzecie miejsce w lidze, lecz bardzo rzadko ich gry są przekonujące. Dodatkowo wicemistrzowie świata często rotują zawodników w składzie, co powoduje, że ich współpraca jest czasem niespójna. Z drugiej strony mamy Afreeca Freecs, którzy prezentują się dość dobrze przeciw topowym drużynom, lecz fatalnie przeciwko teoretycznie słabszym przeciwnikom. W ostatnim czasie ich mecze były tragiczne – w zeszłym tygodniu Freecs zmierzyli się z jedną z najgorszych drużyn ligi, Kongdoo Monster, gdzie ledwo udało im się wyjść zwycięsko. Wydawałoby się więc, że Samsung nie powinno mieć większych problemów z przeciwnikiem, lecz tak samo przewidywano przed meczem Afreeca Freecs z SKT, który zakończył się jedyną porażką mistrzów świata w tym sezonie. Z powodu nieprzwidywalności formy AFS nie można bezpiecznie poczynić założenia, że Samsung wygra, pomimo o wiele lepszych występów. Jednakże mając na uwadze ostatnie tygodnie, zwycięstwo Freecs wydaje się dość nieprawdopodobne.

Kongdoo Monster (3.05) vs (1.34) ROX Tigers

ROX Tigers po niezłym występie na IEM Katowice, udało się również wygrać oba spotkania z Jin Air Green Wings i przybliżyć do playoffów. Kongdoo, które również brało udział w polskim turnieju, nie poczyniło dużego progresu od początku sezonu i znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli. Ich fazy wyborów i wykluczeń poprawiły się, co jest jakimś światełkiem w tunelu, lecz zespół nadal nie radzi sobie z proaktywnymi zagraniami. Ich postawa jest kompletnie bierna, co powoduje, że prawie nigdy nie udaje im się zdobyć przewagi. ROX udało się w ostatnim czasie poprawić solidność wczesnych faz gry – głównie za sprawą dobrej formy junglera, SeongHwana, który znacznie poprawił się od zeszłego sezonu, gdy był zmiennikiem w Afreeca Freecs. Wydaje się więc, że za sprawą leśnika oraz całej reszty zespołu, która również prezentuje się dość solidnie, ROX Tigers nie powinno mieć problemów ze zwycięstwem z Kongdoo Monster.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach League Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.