Pierwsze dwa dni spotkań najlepszej ligi świata już za nami, lecz wraz z serwisem Fortuna przygotowaliśmy dla was analizę pozostałych meczów League Champions Korea. Zapraszamy do czytania!

Longzhu Gaming (1.3) vs (2.92) Kongdoo Monster 

Pojedynek drużyn z dolnej części tabeli może być o wiele bardziej interesujący niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dla Longzhu Gaming mecz jest bardzo ważny, gdyż zespół ma jeszcze szanse na udział w playoffach League Champions Korea. Z tego powodu wydaje się, że zwycięży właśnie PraY i ekipa – tylko wygrana pozwala im walczyć o wyższe miejsca w lidze. Kongdoo Monster już na pewno będzie mierzyć się z zespołami z Challengers Korea w relegacjach, więc mecz nie ma dla tej drużyny większego znaczenia. Jednakże forma najgorszej brygady w LCK, po powrocie Zefy do zaplecza trenerskiego, znacznie się poprawiła. Longzhu także prezentowało się w ostatnim czasie lepiej, lecz wzrost poziomu gry Kongdoo jest bardzo duży, a zespół pokonał m.in. koreański super team w postaci KT Rolster. Z tego powodu nie jest tak łatwo przewidzieć zwycięzcy spotkania, faworytem wydaje się jednak być Longzhu Gaming i najprawdopodobniej to ta formacja wyjdzie z meczu z tarczą.

KT Rolster (1.31) vs (2.88) Afreeca Freecs

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. KT Rolster gra ostatnio fatalnie – dużo problemów leży w ich draftach oraz podejmowaniu decyzji w środkowych i końcowych fazach gry. Afreeca Freecs pomimo braku stałości występów prezentowało się w minionych tygodniach  zaskakująco dobrze. MaRin nieco stonował swoją agresję, nadal dominując swoich oponentów, lecz podejmując przy tym mniej ryzyka. Spirit także znacznie się poprawił poprzez bardziej solidne zagrania i to głównie dzięki jego presji toplaner i midlaner mogą z łatwością wygrywać swoje linie. Z drugiej strony, najlepszym zawodnikiem KT Rolster jest właśnie jungler – Score, który z pewnością nie pozwoli Spiritowi na zbyt wiele swobody. Po stronie koreańskiego super teamu leży także ogrom talentu tego składu. Deft oraz Smeb są jednymi z najlepszych na świecie na swoich pozycjach, więc z pewnością nie można odmówić KT sposobów na wygraną. Wydaje się, że zespół z trzeciego miejsca w tabeli powinien wygrać, lecz Afreeca Freecs może zaskoczyć kolejnym genialnym występem.

Samsung Galaxy (1.19) vs (3.69) ROX Tigers

Mecz z pewnością zapowiada się na jeden z kategorii mniej ciekawych. Samsung Galaxy w drugiej połowie wiosennej rundy League Champions Korea wygląda bardzo dobrze i wydaje się nie do powstrzymania. Drużynie udało się pokonać nawet SK Telecom T1. ROX Tigers pomimo świetnej formy zespołu, a przede wszystkim midlanera ekipy, nie wydaje się na tak wysokim poziomie, by zatrzymać rozpędzoną lokomotywę Samsung. Po stronie wicemistrzów świata trzeba zwrócić uwagę na doskonałą formę Crowna, który zajmuje w tej chwili pierwsze miejsce w wyścigu o tytuł MVP sezonu. Nie tylko zawodnik środkowej alei prezentuje się genialnie – jungler Samsung, Haru, także ma na swoim koncie wiele wspaniałych występów. Wydaje się, że nawet pomimo dobrych wyników w ostatnim czasie, ROX Tigers nie będzie w stanie podołać oponentom, którzy aktualnie wyglądają jak najlepsza ekipa w Korei.

SK Telecom T1 (1.14) vs (4.28) MVP

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny znajdują się w górnej części tabeli i ich pojedynek z pewnością przyniesie wiele emocji, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią formę zespołów. SK Telecom T1 przegrało w ciągu minionych tygodni drugi mecz, a kilka innych ledwo udało im się wygrać. MVP też nie ma się najlepiej, a ich dwa ostatnich spotkań z pewnością nie można zaliczyć do sukcesów. Pomimo tego, oba zespoły są jednymi z najlepszych w lidze, a dotychczasowe wyniki SK Telecom T1 pozwalają przypuszczać, że to właśnie mistrzowie świata wyjdą z meczu zwycięsko.

bbq Olivers (1.75) vs (1.85) Jin Air Green Wings

Ten pojedynek to chyba najbardziej wyrównany z nadchodzących meczów, obie drużyny prezentują się w drugiej połowie wiosennej rundy LCK fatalnie. Jin Air Green Wings ma na swoim koncie tylko trzy zwycięstwa, a ich przeciwnicy nieco więcej, bo pięć. W ostatnim czasie zarówno „Samolotom” jak i Olivers udało się jednak zdobyć po jednej wygranej. Być może oznacza to, że forma obu drużyn poprawiła się, lecz wydaje się, że jest to poprostu kwestia pojedynczego dobrego meczu w obu przypadkach. Trzeba jednakże przyznać, że bbq prezentowało się w swoich przegranych znacznie lepiej niż Jin Air Green Wings. Z tego powodu to właśnie Olivers jest faworytem spotkania, lecz nie można wykluczyć, że „Samoloty” zdołają pokonać oponentów.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach League Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.